Wszystko o kredytach gotówkowych

Każdy z nas potrzebuje czasami jakiejś pożyczki. Czasem pożyczamy od znajomych, a czasem od rodziny. Zdarza się jednak, że kwota jest na tyle duża, że jedynie bank może nam przyjść z pomocą. Potrzeby mamy różne, od drobnych remontów, po wyjazd na wakacje czy zakup AGD lub nagłe wydatki ze względu na stan zdrowia lub zakup samochodu. Najpopularniejszą formą pożyczki jest kredyt gotówkowy.

Możliwości pomocy ze strony banku mamy dużo, bo i samych banków mamy kilkanaście i nie mam dzisiaj problemu znaleźć odpowiedni z najlepszą ofertą, idealnie pasującą do naszych potrzeb, jak i możliwości. Wiele banków oferuje wsparcie w formie doradztwa, aby nasz wybór kredytu był dla nas pomocny, ale i nie wpędził nas w kłopoty.

Cel kredytu gotówkowego

Powstaje pytanie, na jaki cel mogę przeznaczyć kredyt gotówkowy? Opcji jest wiele. Najważniejsze jest jednak to, iż nie mamy obowiązku informowania banku, na co chcemy przeznaczyć pieniądze. Nie jest to kredyt celowy, jakim jest np. kredyt hipoteczny. Bardzo często chcemy spędzić czas wakacji w jakimś pięknym miejscu świata i wiemy też, że nasze zarobki oraz koszty utrzymania, nie pozwolą uzbierać znacznej sumy na taki wyjazd. Często jedynym wyjściem zostaje zaciągnięcie kredytu gotówkowego i spłacanie go przez rok lub dwa, bez czekania takiego okresu na uzbieranie kwoty potrzebnej do opłacenia wyjazdu. Jest to wygodna i szybka forma pożyczki, przez wielu krytykowana z powodu spłacania wyższej kwoty, od pożyczonej, ale czy aby na pewno warto jest czekać na skompletowanie danej sumy potrzebnej, bo jaką mamy pewność, że jednak po drodze nic nie wyskoczy nam w życiu i nie uszczuplimy naszych oszczędności, a tym samym uniemożliwimy lub opóźnimy wylot na wakacje?

Różne więc mamy potrzeby podczas zaciągania pożyczki, czasem wystarczy nam kilka tysięcy, innym zaś razem suma, jakiej potrzebujemy jest dosyć spora. Jaka jest więc maksymalna kwota i okres kredytu gotówkowego? Tutaj wszystko zależne jest od banku i naszej zdolności kredytowej, która wylicza bank, podczas naszych odwiedzin w placówce. Uszeregujmy teraz możliwości kwot i czasu spłaty kredytu różnych banków:

– jeden z wiodących banków oferuje kredyt do 180 tysięcy złotych oraz do 120 miesięcy na spłatę należności, tutaj występuje do 2% prowizji
– kolejny bank wyznacza granice na kwocie 150 tysięcy złotych, ale okres spłaty to już tylko 8 lat i przy zerowej prowizji
– następny z banków oferuje do 200 tysięcy złotych spłacane do 10 lat
– podobnie prezentuje się inny bank, ale z możliwości a pomocy w razie utraty pracy
– kolejny bank ma podobne oferty z tym, że można zapłacić mniejszy procent roczny, jeśli pieniądze przeznaczymy na zielone tak zwane zielone zmiany

Jak widać wiele banków mam podobne oferty, niektóre z nich maja oprócz wspomnianej pożyczki jeszcze inne opcje dodatkowe.

Jeśli mamy dylemat, z którego banku skorzystać, warto jest znaleźć się w jednym miejscu, bez wpisywania po kolei nazw banków i szukania ,mozolnie ofert i okazji. Na https://www.bankier.pl/smart/kredyty-gotowkowe znajdziemy odpowiedź na nasze wątpliwości. Jest tam uszeregowane zestawienie ofert kredytów gotówkowych banków i możemy ocenić na jednej stronie internetowej, bez przemieszczania się, jaka instytucja bankowa może nam pomóc. Przy każdym banku mamy informacje dotyczące wysokości kwoty dostępnej dla kredytu gotówkowego oraz minimalnej i maksymalnej długości spłat takiej pożyczki. Możemy wybrać daną instytucję i kliknąć na sprawdzenie możliwej raty kredytowej,. Wystarczy wpisać kwotę nam potrzebną oraz ilość miesięcy lub lat, jakie zamierzamy wybrać do spłaty długu. System wyliczy nam taka ratę i w razie zbyt wysokiej sumy, możemy rozciągnąć jej spłatę o kilka miesięcy, lub zmniejszyć nieco kwotę. W taki oto sposób w jednym miejscu możemy sprawdzić i wyliczyć sobie, który bank nam najbardziej odpowiada, jak możemy ustawić ratę i kwotę i podjąć decyzje o złożeniu wniosku o taki kredyt. Za każdym razem, kiedy wybierzemy jakiś bank, zostaniemy przekierowani na stronę właściwego banku i tam dokończymy wszelkich formalności dotyczących złożenia stosownych zaświadczeń w sprawie przyznania pożyczki.

To od nas zależy na jaki cel mogę przeznaczyć kredyt gotówkowy, ale po wejściu na stronę internetową banku to on nam wyliczy miesięczny koszt raty w przeliczeniu na długość jego trwania. Maksymalna kwota i okres kredytu gotówkowego to opcja banku, wyznaczająca na co możemy sobie pozwolić podczas zawierania takiej umowy. Przy większych kwotach, rzędu 500 tysięcy złotych, tylko kredyt hipoteczny i kredyty dla firm bank może nam udzielić.

Pomysłów więc jest sporo na wykorzystanie kredytu gotówkowego, od najbardziej prozaicznych potrzeb do kwot, potrzebnych nawet na dokończenie remontu. Z reszta jest to najczęstsza forma pożyczki i najbardziej pilna potrzeba, gdy w grę wchodzi rozpoczęty już remont domu czy mieszkania, a fundusze kończą się nieubłagalnie. Z pomocą przychodzą banki i ich szeroka oferta, ale pamiętać trzeba, że te instytucje potrzebują zabezpieczeń w formie umowy o pracę i stałych dochodów, aby określić sumę możliwą do przyznania klientowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here