Jak obliczyć koszt usług taxi w Warszawie?

Dojazdy taksówkami kojarzą się ze sporymi kosztami. Często jednak nie mamy innego rozwiązania jak skorzystać z pomocy taxi. Z jakimi opłatami za kurs musimy się wtedy liczyć?

Warszawa jako największe miasto w Polsce ma również wiele korporacji taksówkarskich, które oferują swoje usługi zarówno w centrum, jak i na obrzeżach. Znalezienie taxi w stolicy to naprawdę żaden problem – możemy wziąć ją z postoju albo zadzwonić pod wskazany numer i zamówić ją na miejsce. W stolicy, podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce, istnieją wyznaczone urzędowo maksymalne ceny za przejazdy taksówkami. Każda korporacja ma obowiązek stosować się do wyznaczonej taryfy, ale, oczywiście, może zaproponować także ceny niższe niż te maksymalne. W ten sposób korporacje konkurują ze sobą i mogą zdobywać nowych klientów.

Maksymalne ceny taksówek w Warszawie

Za 1 kilometr na taryfie pierwszej w godz. 6.00-22.00 w dni powszednie zapłacimy maksymalnie 3 złote, natomiast w taryfie drugiej w dni powszednie w godz. 22.00-6.00 oraz za całą dobę w niedziele i święta 4,5 złotego za 1 kilometr. Inne koszty dotyczą przejazdów w taryfie trzecie i czwartej przy wyjazdach poza granicę I strefy – wówczas wynosi ona 6 złotych i 9 złotych za 1 kilometr drogi. Opłata początkowa za zajęcie miejsca, czyli za tak zwane „trzaśnięcie drzwiami” w taksówce to 8 złotych.

Jak obliczyć koszt kursu taxi w Warszawie?

Na podstawie powyższych danych można w przybliżeniu określić koszty przejazdu taksówką, ale jeśli chodzi o taxi w Warszawie, ceny naprawdę mogą się różnić.Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług korporacji, które publikują na swojej stronie specjalne kalkulatory pozwalające na szybkie i łatwe obliczenie kosztów dojazdu. Wystarczy wpisać wtedy dane o trasie i wybrać godzinę przejazdu, aby zobaczyć, ile możemy zapłacić za kurs. Możemy także zrobić to za pośrednictwem aplikacji mobilnych, gdy dana korporacja taksówkarska posiada taką aplikację. Orientacyjną cenę kursu można uzyskać również przez rozmowę z dyspozytorem podczas zamawiania taksówki.

[Głosów:9    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here