Jak dbać o cyberbezpieczeństwo w firmie

W obecnych czasach większość przedsiębiorstw przetwarza bardzo duże ilości danych cyfrowych. Są to przede wszystkim dane osobowe klientów i pracowników, dane firmowego systemu CRM oraz cyfrowa własność intelektualna firmy.

Niestety większość przedsiębiorców nie przykłada odpowiedniej wagi do zabezpieczenia się przed hakerami internetowymi. Dlatego też od czasu do czasu możemy usłyszeć o wycieku danych z dużych korporacji, banków oraz mniejszych firm.

Wiele firm w naszym kraju jest narażonych na ataki cyberprzestępców. Warto więc zabezpieczyć się przed takimi działaniami i jedną z najlepszych ofert na rynku posiada Kaspersky.

Czym jest cyberbezpieczeństwo i jakie są zagrożenia z nim związane?

Cyberbezpieczeństwo jest zbiorem technik, praktyk oraz technologii, które mają na celu chronić sieci informatyczne, dane, urządzenia i programy użytkowane w firmie. Najlepszą ochroną przed atakami hakerów jest instalacja sprawdzonego antywirusa do biura.

Zagrożenia dotyczące cyberbezpieczeństwa dzielimy na wewnętrzne i zewnętrzne. Najczęściej w mediach pojawiają się informacje dotyczące tego, że hakerzy dokonali spektakularnego ataku i wykradli miliony danych klientów z wielkiej korporacji, najczęściej z banku.

Czasami również dochodzi do zagrożenia bezpieczeństwa IT przedsiębiorstwa w wyniku czynników wewnętrznych, ponieważ któryś z pracowników przypadkowo ujawnił wrażliwe dane. Żeby skutecznie chronić się przed cyberprzestępcami, należy zainstalować dobry antywirus dla firm, który regularnie jest aktualizowany i zawsze zabezpiecza przed najbardziej wyrafinowanymi metodami ataku.

Najpopularniejsze typy zagrożeń cyberbezpieczeństwa w firmie to:

– Atak DDoS,
– Atak siłowy,
– Boty i trojany,
– Ransomware.

Jakie obszary w firmie należy chronić przed atakami hakerów?

Zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa systemu IT w firmie, to proces dość skomplikowany. Oprócz instalacji wysokiej klasy antywirusa dla firm, należy również:

– technicznie zabezpieczyć firmową sieć,
– zapewnić bezpieczeństwo baz danych,
– utworzyć sprawny system kopii zapasowych,
– zastosować techniki zabezpieczenia stacji roboczych,
– regularnie szkolić pracowników,
– utworzyć reguły zarządzania dostępem do firmowych danych,
– monitorować firmowe sieci.

Jak zarządzać firmowym bezpieczeństwem?

Każde przedsiębiorstwo musi być przygotowane na odpieranie coraz bardziej złożonych ataków cyberprzestępców. Pomocny jest w tym odpowiedni antywirus do biura, a także szkolenie kadry pracowniczej.

Sprawdzoną ochronę dla korporacji i przemysłu oferuje Kaspersky. Zapewnia ochronę internetu rzeczy i systemów wbudowanych, ochronę chmur hybrydowych, ochronę punktów końcowych i ochronę przed oszustwami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here