Drukarka

Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniej drukarki, zazwyczaj jest to wybór między drukarką atramentową a laserową. Jednak różnice między nimi nie zawsze są jasne, co może skutkować zakupem, który może nie być najlepszą opcją dla potrzeb Twojej firmy. Czy jesteś jedną z tych osób, których firma mogłaby skorzystać na dowiedzeniu się więcej o zaletach drukarek laserowych w porównaniu z alternatywą w postaci drukarki atramentowej?

Zebraliśmy naszą wiedzę na ten temat, aby dać Ci kompleksowe spojrzenie na najważniejsze różnice między drukarkami atramentowymi i laserowymi oraz dlaczego ważne jest, aby Twoja firma wybrała odpowiednią dla swoich potrzeb.

Koszty

Oszczędzanie pieniędzy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, ma kluczowe znaczenie dla każdej firmy. Jeśli chodzi o drukarki laserowe, początkowy koszt urządzenia może być dość zniechęcający. Jednak jedną z wielu zalet tych urządzeń jest całkowity koszt posiadania. Drukarki laserowe mogą być droższe na początku, ale z czasem są bardziej opłacalne niż modele atramentowe.

Drukarki laserowe mają również wkłady o większej pojemności, które nie mogą wyschnąć i pozostawić użytkownika z bezużytecznym wkładem. Oznacza to, że nie trzeba kupować materiałów eksploatacyjnych tak często jak w przypadku drukarek atramentowych.

W przypadku drukarek atramentowych, mimo że są one z początku tańsze, należy liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacji. Z tego powodu drukarki atramentowe zazwyczaj lepiej nadają się do użytku domowego niż do użytku w środowisku biznesowym.

Wydajność i produktywność

Drukarki laserowe są doskonałym dodatkiem do każdej firmy, ponieważ mogą faktycznie zwiększyć wydajność. Modele takie jak Lexmark A4 Colour Laser Printer oferują użytkownikom prędkość drukowania 57 stron na minutę i pojemność papieru 550 arkuszy, co oznacza, że można wydrukować dwa razy więcej materiałów w o połowę krótszym czasie.

Z drugiej strony, modele atramentowe oferują prędkość drukowania około 30 stron na minutę, co sprawia, że są mniej wydajne niż ich laserowe odpowiedniki.

Drukarki laserowe mogą zapobiec opóźnieniom w pracy Twojej firmy dzięki wysokim poziomom niezawodności, jakie modele te oferują swoim użytkownikom. Korzystając z drukarki laserowej, można oczekiwać mniejszej liczby przestojów, a tym samym większej wydajności.

Drukarki atramentowe są zazwyczaj mniejsze niż drukarki laserowe, a zatem mają mniejszy silnik, który ogranicza poziom działania, jaki mogą zaoferować. Z tego powodu można oczekiwać mniejszej szybkości drukowania, co może zmniejszyć wydajność firmy.

Wiesz już jaką drukarkę laserową wybrać? Jeśli nie – sprawdź https://techpolska.pl/ranking-drukarek-laserowych/.

Korzyści ekonomiczne

Wszystkie firmy muszą stosować się do pewnych wytycznych dotyczących zrównoważonego rozwoju, co może być trudne w przypadku drukowania. Jednakże, przy zakupie drukarki laserowej takiej jak Kyocera Colour Laser Printer, otrzymasz korzyści takie jak automatyczne drukowanie dwustronne i udogodnienia skanowania, które mogą pomóc zmniejszyć zużycie papieru nawet o 50%.

Drukarki na stały atrament firmy Xerox, takie jak ColorQube 8580n, są porównywalne do drukarek laserowych, ale bez konieczności ładowania dużych wkładów. Stały atrament ma mniej opakowań, jest łatwy w przechowywaniu i wytwarza do 90% mniej odpadów niż tradycyjne materiały eksploatacyjne do drukarek laserowych.

W przypadku drukarek atramentowych, mimo że zajmują one mało miejsca, mogą również zużywać wkłady atramentowe dość szybko, co może powodować dużo odpadów. Jeśli planujesz zakup drukarki atramentowej dla swojej firmy, sugerujemy zaangażowanie się w program recyklingu atramentu, aby zapewnić, że nadal spełniasz standardy zrównoważonego rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here