Różnice pomiędzy elektrycznymi i spalinowymi wózkami widłowymi

Spalinowe oraz elektryczne wózki widłowe to jedne z najczęściej wybieranych jezdniowych wózków podnośnikowych na świecie. Tradycyjne wózki widłowe, wyposażone w benzynowy silnik, bądź napęd diesla, wyróżniają się dużą mocą oraz trwałością. Z kolei elektryczne wózki widłowe zapewniają dużą ekonomię oraz wysoką kulturę pracy.

Jezdniowe wózki podnośnikowe, zwane potocznie wózkami widłowymi, to pojazdy mechaniczne, używane do magazynowania i transportu różnego rodzaju towarów. Wózki widłowe to charakterystyczny widok większości portów, magazynów, czy centrów dystrybucyjnych na całym świecie. Jednym z najlepszych pojazdów na rynku są wózki widłowe STILL z napędem spalinowym, elektrycznym i hybrydowym.

Spalinowe wózki widłowe – co warto wiedzieć?

Wózki widłowe z napędem spalinowym (benzynowe lub z silnikami diesla) są wykorzystywane w magazynach na całym świecie od wielu lat. Tradycyjne spalinowe wózki widłowe, wyróżniają się dużą sprawnością przeładunkową, zarówno na krótkich, jak i długich trasach przejazdowych. Silniki benzynowe, gwarantują bardzo dużą wydajność za sprawą wysokiego momentu obrotowej, także przy niskim prędkości obrotowej. Dzięki temu następuje redukcja zużycia paliwa oraz emisja hałasu.

Spalinowe wózki widłowe od czołowych producentów to maszyny charakteryzujące się wysoką wytrzymałością oraz niezawodnością. Na rynku można znaleźć zarówno modele kompaktowe o nośności do 2 ton, jak również mocniejsze pojazdy, które są zdolne do efektywnego przewożenia oraz transportowania towarów o masie do nawet 8 ton. Ponadto współczesne spalinowe wózki widłowe to inteligentne maszyny, które za sprawą zastosowanych w nich innowacji, ułatwiają pracę operatorom.

Elektryczne wózki widłowe – dlaczego warto na nie postawić?

Elektryczne wózki widłowe to pojazdy wykorzystywane wszędzie tam, gdzie konieczny jest niski poziom hałasu i brak emisji szkodliwych spalin. Warto wspomnieć, że współczesne wózki widłowe są maszynami wytrzymałymi i efektywnymi. Standardem stał się napęd na trójfazowy prąd zmienny, który w większości dostępnych na rynku modeli, gwarantuję odpowiednią ilość energii do pracy w systemie 8-godzinnym.

Elektryczne wózki widłowe to także maksymalnie bezpieczne pojazdy, dające komfort pracy swoim operatorom. Funkcjonalność elektrycznych wózków widłowych to przede wszystkim duża zwrotność i precyzja wykonywania manewrów. Kompaktowe elektryczne wózki widłowe są zasilane z baterii litowo-jonowych, które umożliwiają pracę w ekstremalnych warunkach, np. w pracy w chłodniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here