Internet mobilny dla firm

Wybierając internet mobilny dla firm, trzeba wziąć pod uwagę parę rzeczy. Odmienne potrzeby mają osoby prowadzące jednoosobową działalność, jakie nie zatrudniają pracowników, a inne te, jakie zatrudniają co najmniej paru. Jeszcze inne oczekiwania dotyczą średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

Analizując oferty operatorów, należy wziąć pod uwagę wielkość firmy oraz dziedzinę, w jakiej funkcjonuje, liczbę zatrudnianych ludzi oraz sposób korzystania z Internetu. Im więcej osób korzysta z sieci oraz im więcej różnych akcji podejmuje się za jej pośrednictwem, tym większa prędkość łącza jest niezbędna. Należy także wziąć pod uwagę, czy bardziej niezbędny jest internet stacjonarny lub mobilny. W wypadku pracy w terenie, np. dotyczącej przedstawicieli handlowych, interet mobilny stanowi wręcz niezastąpione rozwiązanie.

Limity urządzeń – sprawdź umowę nim podpiszesz

Przed podpisaniem umowy o świadczenie usług internetowych należy sprawdzić dobrze warunki mówiące o limitach urządzeń. Z łącza dostarczanego przez operatora może korzystać ograniczona grupa osób. Są zapisy informujące, ile urządzeń może być podłączonych do sieci internetowej. Jest to kwestia, jaką należy ustalić z dostawcą. Należałoby się dowiedzieć, jak umowa będzie kształtowana, jeśli w przyszłości planowane jest podłączenie następnych laptopów albo urządzeń przenośnych.

smartfone internet

Stabilność łącza internetowego

Dla każdej firmy bardzo istotne jest, żeby mieć ciągły dostęp do internetu, więc trzeba wybrać operatora, jaki jest w stanie zagwarantować stabilność łącza. Niewątpliwie internet stacjonarny zapewnia większą stabilność aniżeli mobilny, lecz nie każdy dostawca jest w stanie zagwarantować, iż zawsze będzie funkcjonował bez zarzutu. Należałoby wybierać operatorów o zasięgu krajowym albo nawet międzynarodowym, gdyż w razie nastąpienia awarii dysponują właściwym sztabem fachowców, jaki jest w stanie podejmować natychmiastowe oraz efektywne działania, usuwając problem.

Niestety lokalni dostawcy internetu, jacy wielokrotnie proponują zdecydowanie atrakcyjniejsze ceny nie są w stanie zagwarantować firmom obsługi na najwyższym poziomie, co może skutkować dłuższymi przerwami w dostępie do internetu. Na przykład sklepy internetowe, jakich środowiskiem działania jest tylko internet nie mogą sobie pozwolić na takie sytuacje, gdyż poniosą z tego tytułu za duże straty. T

akże dla firm różnego typu brak internetu stanowi ogromny kłopot, gdyż prowadzi do zaburzenia harmonogramu pracy, a wielokrotnie uniemożliwia terminowe przekazanie danych albo wykonanych prac klientom. Z tego powodu należałoby zaufać takim operatorom jak https://www.inea.pl/, jacy mają doświadczenie w sprawnym reagowaniu na sytuacje trudne oraz nie doprowadzają do sytuacji, w jakiej klienci długo pozostają bez internetu.

Internet LTE

Teoretycznie transfer LTE to aż 300 Mb/s prędkości pobierania, 50 Mb/s przesyłania, i opóźnienie rzędu 10 ms. Praktycznie niestety wartości są o połowę mniejsze, jednakże tylko teoretycznie. W praktyce maksymalną dopuszczalną prędkość w Polsce deklaruje tylko Plus GSM i Orange. Prędkość pobierania danych w wypadku innych operatorów wacha się od 100 Mb/s w wypadku Cyfrowego Polsatu, przez 70 Mb/s w Play, aby skończyć na T-Mobile z „marnymi” 42 Mb/s.

Niby źle nie jest, lecz w wypadku LTE nie jest to wcale takie oczywiste. Najistotniejszą przeszkodą w łączeniu się z siecią za pomocą modemu GSM jest sama technika. W skrócie im więcej urządzeń czerpiących z internetu LTE w otoczeniu użytkownika, tym prędkość jest niższa. Nie bez znaczenia jest także odległość od przekaźnika GSM. Mówiąc treściwie, ofercie na internet mobilny powinni przyjrzeć się zwłaszcza mieszkańcy miasteczek o niezbyt gęstej zabudowie, i cały czas dobrym zasięgu przekaźników sieci komórkowych.

Internet mobilny

Internet kablowy

Nie ma znaczenia, czy dostawcą jest operator telefonii czy sieci kablowej. Jednakowo dobrze może to być mała firma, jaka funkcjonuje jedynie na jednym osiedlu. Najistotniejsze, iż kładą kabel. Dzięki temu łącze internetowe jest stabilne oraz jest znakomitą jakość połączenia. Kabel doskonale przydaje się zarówno do strumieniowania filmów, jak i grania w sieci. Dzięki znacznej przepustowości możemy bez problemu podłączyć do sieci parę urządzeń równocześnie oraz nie odczujemy znacznego spowolnienia.

Identycznie jak w wypadku internetu bezprzewodowego, tak i w wypadku sieci naziemnych mamy do czynienia z rozmaitymi firmami. Każda z nich dysponuje jakąś infrastrukturą, każda z nich ma własne zalety oraz wady. Także z każdą z nich należy podpisać umowę, w jakiej niejednokrotnie określone są maksymalne limity transferu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here