promocja firmy

W dzisiejszych czasach uważa się, że jeśli nie istniejesz w internecie, nie istniejesz nigdzie. Nie wolno interpretować tych słów kropka w kropkę. Jest w nich jednak spora część prawdy. W celu zaistnienia Twojej firmy w sieci oprócz przejrzystej i funkcjonalnej strony internetowej musisz zapewnić jej jeszcze dwa elementy — działania SEO i skuteczny marketing. Promocja firmy w internecie nie nastąpi, jeśli nie połączysz marketingu wraz ze wskazówkami SEO.

Optymalizacja dla wyszukiwarek

SEO, czyli Search Engine Optimization to wszelkiego rodzaju działania, które wspomagają szerokie znaczenie optymalizowania witryny internetowej w kontekście wyszukiwania ich przez Google czy Bing itp. W tym celu wiąże się słowa kluczowe zawarte na stronie z tymi, do których należą główne wyniki wyszukiwań związane z tematyką strony.

Jeśli Twój sklep zajmuje się sprzedażą butów, a Ty chcesz, aby po wpisaniu fraz typu: „buty”, „buty sportowe”, „markowe buty” czy „buty sklep” musisz skorzystać z działań SEO. Inaczej efekt ten będzie nieosiągalny. Każda z wyszukiwarek takich jak Google, Bing bądź Yahoo nie jest człowiekiem, a algorytmem, pod który musisz przygotować swoją stronę. Algorytm tego typu przeszukuje każdego dnia cały Internet i przydziela strony na różne miejsca pod względem umieszczonej na nich zawartości.

promocja firmy w internecie

Płatne reklamy – Google AdWords

AdWords jest reklamą, która wyświetla się wraz z wynikami wyszukiwania danego hasła kluczowego w Google. Od „darmowego” i rzekomo naturalnego SEO, wysokie pozycje danej reklamy nie są powiązane z optymalizacją Twojej strony. W przypadku Google AdWrods zależą one głównie od tego, jaką sumę pieniędzy jesteś w stanie zainwestować w promocję strony oraz takiego doboru słów wpisanych w wyszukiwarkę, które umożliwią potencjalnym odwiedzającym wyświetlić Twoje reklamy.

Kwestie opłaty tego mechanizmu polegają na tym, że jeśli użytkownik wyszukiwarki kliknie link na Twoją stronę, pokryjesz koszty reklamy. Cena za kliknięcia zależy od wielu składowych: liczby osób, które chcą wyświetlać tę samą frazę kluczową oraz liczby ich wyszukań miesięcznie czy od tego, jak często będzie wyświetlana reklama. Promocja firmy w internecie przy pomocy wyszukiwarki Google jest tylko elementarną składową systemu AdWords. System ten oferuje też reklamy w sieci reklamowej. Pozwala to na umieszczenie ich również na innych witrynach dostępnych w sieci.

Reklamy a Facebook

Do jednych z najważniejszych decyzji marketingowych należy reklama na najczęściej odwiedzanym serwisie społecznościowym na świecie. Prawie połowa Polski korzysta już z Facebooka i przegląda jego zawartość niemal każdego dnia. Główną zaletą promowania strony przy użyciu internetu jest możliwość dotarcia do potencjalnych nabywców naszych usług, na podstawie ustalonych przez nich informacji.

Są nimi płeć, zainteresowania, wiek, rodzaj pracy oraz wiele innych elementów. W sieci większość użytkowników portali społecznościowych dzieli się prywatnymi informacjami, a Ty możesz to wykorzystać. Jeśli będziesz sprzedawać omawiane wcześniej buty, możesz wybrać kampanię polegającą na sprzedaży markowych butów sportowych dla ludzi w wieku 18-30 lat, z większych miast, które lubią sport i chętnie uczestniczą w wydarzeniach z nim związanych.
Jeśli do tego będą one zajmować stanowiska, które pozwolą na zarobek powyżej krajowej średniej, nie będą one miały większego problemu z kupnem drogich butów, które chcesz im sprzedać.

facebook

Social media — czas, nie pieniądz

Wielu użytkowników wykorzystuje internet do korzystania z sieci społecznościowych. Robią to w celu zostania w kontakcie ze swoimi bliskimi oraz po to, by znaleźć cenne informacje bądź opinie o produktach i usługach, które chcą pozyskać. Przeciętny Polak korzystający z internetu korzysta przynajmniej z dwóch serwisów społecznościowych.

Warto więc stworzyć konta firmowe na wielu portalach i umożliwić klientom łatwy dostęp do nadawania opinii czy wygłaszania promocji. W większości działania w social media są darmowe. Oznacza to, że poświęcasz w nich czas, a nie zasoby Twojego portfela. Nie rób wszystkiego od razu! Zacznij od założenia strony na Facebooku.

Marketing przy użyciu e-mail

Tzw. e-mail marketing należy do najtańszych form pozyskiwania odbiorców w internecie. Polega on na zapisaniu się do newslettera na danej stronie internetowej, która w zamian za zapis da klientowi jakąś dodatkową korzyść w postaci rabatu bądź darmowego e-booka. Jeśli zachęcisz swoich odwiedzających do subskrypcji newslettera, prawdopodobnie zwiążą się oni z Twoją działalnością na dłużej. Będą co jakiś czas korzystać z ofert dostępnych na Twojej stronie internetowej, gdyż na ich poczcie będziesz im o sobie przypominać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here