zakupy online
fot. pexels.com

Możliwość robienia zakupów online jest naprawdę bardzo komfortowa i wygodna. Do tego powstaje wiele aplikacji i wiele sklepów stacjonarnych tworzy swoje odpowiedniki sklepów w sieci, że nie sposób nie zastanawiać się czy w przyszłości sklepów stacjonarnych nie będzie w ogóle? Dowiedz się, jak może wyglądać przyszłość w kontekście sprzedaży online i stacjonarnej.

Zobacz też:  https://www.citeam.pl/e-zakupy-co-z-zakupami-ktore-rozczarowaly/ 

Sklepy online będą dominować

Wielu ekspertów do spraw przewidywania przyszłości oznajmia, że nigdy nie będzie tak, że w świecie zakupów będą funkcjonować tylko sklepy online. Mówi się raczej, że będą one dominować mad stacjonarnymi, ale nie to, że zastąpią je w ogóle. Zakupy online są rzeczywiście bardzo wygodne, ale jednak nadal wiele osób pewne rzeczy, produkty lubi i wręcz musi kupić stacjonarnie. To np. rośliny, eleganckie sukienki, meble, buty. Jest naprawdę duża ilość produktów, którą konsumenci wolą kupić stacjonarnie. Wiąże się to z tym, że muszą je przymierzyć, zobaczyć na własne oczy, dotknąć, powąchać, porównać do innego produktu. Podczas zakupów online nie jest to możliwe w takim stopniu. Zakupy online sprawdzają się za to, gdy mamy upatrzony jakiś produkt, wiemy co to za rzecz, jak wygląda i przede wszystkim mamy pewność, że będzie na nas dobra, będzie spełniać nasze oczekiwania. W innym przypadku ten typ zakupów odpada. 

Stacjonarne sklepy jako wstęp do zakupów online

Wiele osób ma taki nawyk, że ogląda produkty stacjonarnie, a zamawia je online. To bardzo powszechny nawyk. Pozwala dobrze ocenić produkt, przymierzyć ją, sprawdzić. Z kolei dzięki zamawianiu online, można znaleźć najbardziej korzystną dla konsumenta cenę i też otrzymać produkt prosto do domu, co jest wygodne pod takim kątem, że nie musimy tego dźwigać.

Jak pokazują te prognozy nie jest tak, że zakupy online są lepsze w całości i z tego względu wyprą zakupy stacjonarne. Zarówno sklepy w Internecie, jak fizyczne są bardzo potrzebne. Każde z nich dostarcza innych wrażeń zakupowych i realizuje inne potrzeby. Tak więc możliwe jest, że ze względu na automatyzację i pogłębianie się rzeczywistości online, sklepy online będą dominować, ale na pewno nie zastąpią w pełni tych stacjonarnych.

Przeczytaj też: http://www.czerwonypomidor.pl/jak-nauczyc-dziecko-sprzatania-swojego-pokoju/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here