Ubiquiti

Mianem telefonii określa się dział telekomunikacji, który pozwala na wykorzystanie urządzeń do połączeń głosowych w znacznej odległości. Jest to możliwie dzięki wykorzystaniu aparatów telefonicznych. Rozwój technologii pozwolił na tworzenie ogromnych, lokalnych centrali telefonicznych, które pozwalają na obsługę wielu połączeń równocześnie. Dodatkowo łączenie regionalnych centrali w większe zespoły pozwala na tworzenie połączeń dalekosiężnych. W dzisiejszym artykule przedstawię Państwu parę ciekawych rozwiązań dla firm i korporacji w zakresie rozwiązań telefonii.

Marka Ubiquiti UniFi

System Ubiquiti UniFi został stworzony z myślą o wszystkich dużych firmach oraz korporacjach, które cenią sobie zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwalające im usprawnić cały proces ich funkcjonowania. W ofercie firmy znajdują się urządzenia bezprzewodowe i przewodowe, ale również centrale, które pozwalają na zarządzanie i kontrolowanie oprogramowania. Jest to w dużej mierze możliwe dzięki obecności scentralizowanego sterowania UniFi.

Telefonia UniFi VoIP Ubiquiti

Urządzenia UniFi VoIP (Voice over IP) wchodzą w skład oferty Ubiquiti oraz są częścią systemu UniFi Enterprise. Są to produkty dedykowane głównie dla rynku komercyjnego w zakresie profesjonalnych rozwiązań telekomunikacyjnych. Aparaty telefoniczne znajdujące się w ofercie tej firmy porównywane są, w zakresie ich możliwości oraz zastosowania, do standardowych smartfonów. Z tą różnicą jednak, że są one produktami stacjonarnymi.

Telefonia UniFi VoIP to urządzania o bogatym wyposażeniu. Posiadają duży ekran o bardzo dobrej jakości wyświetlanego obrazu. Działają w oparciu o system Android, co pozwala na integrację z zewnętrznym oprogramowaniem. Takie rozwiązanie może znacząco zwiększyć komfort oraz produktywność pracy wielu pracowników. Dzięki telefonii UniFi VoIP usprawniona zostaje praca w systemie korporacyjnym oraz działalność wielu dużych firm w przypadku, których liczy się czas i niezawodność. Produkty te zaliczane są również do kategorii urządzeń, które umożliwiają dostęp do łącza internetowego. Dodatkowo są kompatybilne z wieloma aplikacjami oraz kontem Google.

Rodzaje telefonów marki Ubiquiti

uvp2

Oferta firmy Thomas IT zawiera trzy rodzaje aparatów telefonicznych marki Ubiquiti: UVP, UVP-PRO oraz UVP-Executive.

Najbardziej podstawowym modelem jest telefon UVP. W jego wyposażeniu znajduje się kolorowy wyświetlacz o wielkości 5 cali. Kolejny aparat UVP-PRO dodatkowo posiada kamerę, która ma zdolność łączenia się z siecią Wi-Fi oraz Bluetooth.

Najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest model telefonu UVP-Executive. Posiada zdecydowanie większy ekran o wielkości 7 cali. Z jego pomocą można wykonywać połączenia video oraz prowadzić telekonferencje.  

Niewątpliwą zaletą aparatów telefonicznych marki Ubiquiti jest ich designerski wygląd. Są projektowane w taki sposób, by zajmować jak najmniejszą przestrzeń na biurku w gabinecie przy równoczesnym zachowaniu ich funkcjonalności. Z drugiej strony ich estetyczny wygląd bardzo dobrze komponuje się z nowocześnie zaaranżowanym wnętrzem. 

Marka Ubiquiti oferuje wysokiej jakości urządzenia bezprzewodowe i przewodowe. Jest to propozycja amerykańskiej firmy, która staje się coraz ważniejszym producentem tego typu rozwiązań na rynku światowym. Produkty tej firmy charakteryzują się wysoką jakością, są kompatybilne z wieloma innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku oraz niezawodne przy stosunkowo niskiej cenie nabycia.

System UniFi Enterprise Wireless

Niektóre aparaty telefoniczne zostały dodatkowo wyposażone w system pozwalający na ich łączenie z siecią. System UniFi Enterprise został zaprojektowany dla dużych firm i przedsiębiorstw jako łatwe w użyciu i obsłudze rozwiązanie będące źródłem dostępu do sieci Wi-Fi. Ich niewątpliwie dużą zaletą jest fakt ich łatwego montażu oraz szybkiego wdrożenia w struktury firmy.

Bezprzewodowy system UniFi Enterprise pozwala na kontrolę oprogramowania oraz na zarządzanie dostępem do wszystkich punktów, które w danej chwili podłączone są do sieci.

Zaletą stosowania rozwiązań UniFi jest ich łatwość obsługi. Może być ona zarządzana przez osoby bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Dostęp do nich jest możliwy przy wykorzystaniu jedynie przeglądarki internetowej.

Aparaty telefoniczne z linii UniFi VoIP znajdą zastosowanie w dużych firmach oraz korporacjach. Pozwalają na zwiększenie produktywności i ułatwiają pracę wielu pracownikom.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących telefonii serdecznie zapraszamy do kontaktu z ekspertami firmy Thomas IT. Z miłą chęcią przedstawią Państwu najlepsze rozwiązania dla Państwa firmy. Podzielą się swoją profesjonalną wiedzą oraz doświadczeniem. Serdecznie zapraszamy!

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here