Sektor IT na wynajem

Sektor IT na wynajem to nic innego jak Body Leasing IT. Polega on na jednorazowym lub kilkakrotnym korzystaniu z usług profesjonalistów, programistów bądź konsultantów IT z branży informatycznej. Ich pomoc wykorzystywana jest w przypadkach, kiedy do zrealizowania jest jedna konkretna czynność lub zespół czynności. Jest to niezwykle praktyczna i elastyczna forma realizowania projektów firmy i zatrudniania pracowników. Każdy przedsiębiorca stawiający na dalszy rozwój swojej działalności i jej efektywne działanie, powinien wziąć tę strategię pod uwagę i dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Poniższy artykuł jest poświęcony właśnie temu tematowi.

Kiedy warto skorzystać i jakie są plusy korzystania z Body Leasing IT

Pomoc programistów bądź specjalistów innych kierunków przydaje się wtedy, kiedy mamy do zrealizowania jeden cel lub projekt. Body Leasing umożliwia wówczas błyskawiczny dostęp do najlepszych specjalistów z danej branży, a nawet specjalizacji. Umożliwia to szybkie znalezienie osoby, która będzie w stanie wykonać powierzone zadanie bez poświęcania czasu na rekrutacje i odczuwanie presji. Rekrutowanie na stanowisko profesjonalisty do zadań o wysokim stopniu skomplikowania może nie należeć do najłatwiejszych. Ponadto proces ten wiąże się z wysokimi kosztami rekrutacyjnymi i obniżeniem wydajności pozostałych gałęzi firmy. Dodatkowym atutem korzystania z Body Leasingu jest fakt, że nie obliguje on do powiększania struktur firmy i ponoszenia kosztów całomiesięcznego wynagrodzenia pracownika i płacenia składek ZUS z tego tytułu. Co więcej, w przypadku niezadowolenia z pracy danego informatyka lub z powodu niemożności zrealizowania przez niego zamierzonego celu można z dużą łatwością i elastycznością zmienić pracownika na innego i nie martwić się konsekwencjami związanymi z kolejną zwłoką czasu.

Przebieg współpracy i cena

Oczywiście niezbędne jest zawarcie umowy ramowej pomiędzy usługodawcą a usługobiorcą. Określa ona przede wszystkim przybliżony czas i zakres współpracy. Niezbędna jest także informacja o kompetencjach wynajmowanego pracownika. Oczywiście dłuższy czas umowy jest równoznaczny z przewidzianymi rabatami i zniżkami. Po ustaleniu podstawowych zasad kooperacji pomiędzy klientem a firmą pośredniczącą do danego projektu przypisywany jest tak zwany kierownik projektu. To do niego klient może zwracać się z ewentualnymi roszczeniami bądź pytaniami dotyczącymi realizacji umowy. Kierownik ten może także dobrać sobie zespół w zależności od potrzeb i wielkości danej firmy. Cena takiej kompleksowej usługi świadczonej w formie Body Leasing jest zależna od takich czynników jak rodzaj projektu, wachlarz technologii, przewidywany czas trwania umowy, a także rozmiar zapotrzebowania.

Sektor IT oferuje wiele rozwiązań pomocnych w poszukiwaniu pracowników do realizacji projektów – jednym z nich jest Finitec.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here