praca dodatkowa
Fot. Pexels.com

Dodatkowe środki finansowe mogą być przydatne kiedy odkładamy na jakiś konkretny cel jak wakacje lub wkład własny na mieszkanie czy dom. Obecnie, dzięki dostępowi do internetu coraz łatwiej o pracę dodatkową. Wszelkie obowiązki możesz wykonywać ze swojego salonu. Jakie zawody można wykonywać z własnej kanapy? Sprawdź naszą listę.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/praca-dodatkowa-5-pomyslow-na-prace-z-domu/

Social Media

Pod tym hasłem kryje się tak naprawdę kilka prac dodatkowych jakie można wykonywać. Obecnie media społecznościowe są bardzo rozbudowane, firmy szukają ludzi, którzy będą tworzyć treść postów i innych publikacji, grafiki, wideo czy zdjęcia. Ponadto często poszukiwaną osobą jest montażysta, który jest w stanie przygotować materiał na podstawie dostarczonych przez firmę treści.

Jednak najczęstszą propozycją współpracy z obszarów social media jest prowadzenie kont na Facebooku lub Instagramie.

Copywriting czyli tworzenie tekstów

Jest to idealna praca dodatkowa dla osób, które posiadają tzw. lekkie pióro. Co to oznacza? Pisanie przystępnych treści, które chce się czytać.

Do tej pracy dodatkowej należy posługiwać się dobrze językiem, i to nie tylko ojczystym ponieważ zlecenia można zdobywać również w innych krajach, a co za tym idzie stawka będzie o wiele atrakcyjniejsza.

Korepetycje

Udzielanie lekcji może odbywać się nie tylko fizycznie, ale także online. Dzięki darmowym komunikatorom inwestuje się jedynie swój czas w przygotowanie zajęć oraz ich przeprowadzenie.

Najbardziej poszukiwane są lekcje z języków obcych. W czołówce znajdują się: język angielski i niemiecki, popularne są również hiszpański, francuski czy rosyjski. Korepetycji można udzielać także z wielu innych przedmiotów szkolnych, a także z programowania czy szydełkowania.

Rękodzieło

Potrafisz dziergać, wyszywać, robić na drutach? Pomyśl o sprzedaży swojego rękodzieła. Jest to bardzo popularna praca dodatkowa zwłaszcza wśród osób kreatywnych, które posiadają wiele pomysłów na minutę. Sprzedawać można tak naprawdę wszystko: stroiki, swetry, skarpetki, wazony, świece i wiele innych.

Treningi online

To rozwiązanie sprawdzi się dla pasjonatów sportu. Taka praca dodatkowa może przynieść mnóstwo przyjemności. Można poszerzyć usługi o układanie jadłospisu czy treningi personalne.

 

To jaką pracę dodatkową wybierzesz powinno w dużej mierze opierać się na Twoich zainteresowaniach i predyspozycjach. W przeciwnym razie nie zdobędziesz wielu klientów gotowych zapłacić za Twoje dzieło. Przedstawiona przez nas lista to jedynie kilka najpopularniejszych zawodów, które możesz wykonywać zdalnie.

Zobacz też: http://www.ecomp.pl/nauka-jezyka-obcego-aplikacje-ktore-ci-w-tym-pomoga/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here