pozycjonowanie firmy w internecie

Nawet najlepszy produkt lub usługa nie będą miały najmniejszego znaczenia, jeżeli klient nie dowie się o ich istnieniu. Podobnie wygląda sytuacja z każdą stroną internetową. Witryny do swojego funkcjonowania potrzebują ruchu. Bez różnicy, czy rolą witryny jest sprzedaż, edukacja lub rozrywka. Strona bez użytkowników po prostu nie może funkcjonować.
W takim razie jak zdobyć ten „ruch”. Sposobów generowania wejść na stronę istnieje kilka. Najczęściej można mówić o wejściach z poziomu serwisów społecznościowych, wejściach z kliknięć w linki oraz tzw. wejściach organicznych.

Większość dużych graczy celuje w te ostatnie

Dlaczego? Bo ten ruch jest najbardziej wartościowy. Internauci często z dużym dystansem podchodzą do wpisów lub linków oznaczonych jako reklamy. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku wyników wyszukiwania Google (ruch organiczny). W tym przypadku możemy mówić od dwóch korzystnych okolicznościach. Pierwszą z nich jest to, że nasza strona nie jest oznaczono jako reklama, przez co wzbudza większe zaufanie. Drugą korzystną okolicznością jest to, że użytkownik przed wejściem do naszej witryny, wpisał w okno wyszukiwania hasło powiązane tematycznie z jej kategorią. Żeby zdobywać wartościowy ruch niezbędne jest odpowiednie pozycjonowanie firmy w internecie.

firmy w internecie

Pozycję w rankingu wyszukiwań można zdobywać na wiele sposobów. Większość firm obecnych na linku wciąż wykorzystuje linkbuilding. To technika, która najlepsze lata ma już za sobą – jednak nadal potrafi dawać dobre wyniki. Google ocenia każdą stronę w rankingu, między innymi w oparciu o ilość oraz jakość linków, które do niej prowadzą. Lepiej oceniane są witryny, do których prowadzi wiele linków z poważnych źródeł. Firmy z branży SEO dysponują dostępem do takich witryn, przez co mogą stworzyć pozycjonowanej stronie odpowiednie zaplecze. Oprócz budowania linków duże znaczenie ma prawidłowa optymalizacja strony, pod kątem najważniejszych słów kluczowych. Powinny się one znaleźć zarówno w opisie witryny, jak też w tytule poszczególnych podstron.

Optymalizacja treści na stronie nie jest zbyt skomplikowana. Dużo bardziej skomplikowane jest ich tworzenie. W dzisiejszych czasach konkurencja w internecie jest już na tyle duża, że nie wystarczy wykupić odpowiedniej nazwy domeny. Prawidłowo zrobiona strona firmowa to w zasadzie nic innego, jak wartościowe źródło informacji o branży (z elementami sprzedażowymi). Wszystko wskazuje na to, że o pozycję w rankingu będzie coraz trudniej. W końcu liczą się tylko trzy pierwsze pozycje – a konkurencja z każdą chwilą jest coraz większa. Dlatego jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad wdrożeniem w swojej firmie zagadnień pozycjonowania – nie powinien zbyt długo zwlekać. Należy również pamiętać, że pozycjonowania nie robi się raz na zawsze. SEO to proces. O pozycję w rankingu trzeba po prostu dbać.

Inaczej konkurencja szybko nas prześcignie

Duży wpływ na utrzymanie pozycji ma regularne publikowanie wysokiej jakości treści, która jest przydatna dla użytkowników strony. Jeżeli nie masz czasu na tworzenie takich treści – nic straconego. Możesz skorzystać z pomocy specjalistów. Firmy z branży SEO zatrudniają wyspecjalizowanych copywriterów, którzy pomogą Ci stworzyć odpowiedni content. Jeżeli natomiast wolisz mieć całkowity wpływ na swoje treści (oraz uniknąć korzystania z pośredników), powinieneś zainteresować się kursem copywritingu SEO. Pamiętaj, że internauci oczekują na opinię ekspertów w swojej branży. Oczekują na rzetelne informacje, które zostaną przedstawione w wiarygodny sposób. Tak stworzone treści to tajemnica skutecznego SEO. W sieci znajdziesz wiele poradników, które pomogą Ci stworzyć dobry content.

pozycjonowanie firmy

Musisz mieć świadomość, że zdobywanie „darmowego” ruchu jest niesamowicie opłacalne. W marketingu internetowym (przy dość oszczędnej kampanii) koszt 1000 kliknięć to około 250 zł. Dobry content jest w stanie wygenerować 1000 kliknięć codziennie. To 1000 okazji do sprzedaży Twojego produktu lub usługi, dlatego nie powinieneś się nawet nad tym zastanawiać. Pozycjonowanie stron internetowych to konieczność.
W trakcie pozycjonowania swojej strony zwracaj szczególną uwagę na użytkowników z segmentu „mobile”. Już dziś ponad połowa ruchu z sieci pochodzi z telefonów komórkowych. Zadbaj o to, żeby Twoja strona była w pełni responsywna (tj. wyglądała dobrze zarówno na ekranie telefonu oraz komputera). Zapewnienie odpowiedniego doświadczenie użytkownikom, którzy trafiają na Twoją stronę to klucz do sukcesu w marketingu internetowym. Gdy zadbasz o swoją witrynę, przekonasz się jakie możliwości biznesowe daje internet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here