email marketing

Prowadzisz sklep internetowy? Na pewno zastanawiasz się jak zwiększyć swoje zyski. Nie ma co ukrywać – w ostatnich latach w branży e-commerce występuje coraz większa konkurencja. Nie wystarczy już zwykłe rywalizowanie ceną. Musisz zdobyć zaufanie oraz lojalność swoich klientów. Istnieje kilka sposób, dzięki którym możesz to osiągnąć.
Podstawowym elementem jest odpowiednia konstrukcja treści sklepu internetowego. Nawigacja musi być tak prosta, jak to tylko możliwe. Internauta jest niecierpliwy. Jeżeli w kilka sekund nie znajdzie interesującego go produktu – wybierze inny sklep.

W trakcie pracy nad treścią musisz zwracać uwagę na unikalność opisów produktu. Wykorzystując opisy producenta narażasz się na kary algorytmów wyszukiwania. Google nie lubi powtarzających się tekstów, a opis producenta z dużym prawdopodobieństwem został już wykorzystany. Nie oznacza to, że musisz samodzielnie pisać opisy wszystkich produktów. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług jednego z portali, które zajmują się sprzedażą tekstów. W tym wypadku Twoje treści stworzy zawodowy copywriter.

W celu zapewnienia jak najlepszego user experience, musisz zadbać o prostotę systemu sprzedaży. Użytkownik, już po kilku sekundach obecności na stronie, powinien otrzymać wyczerpującą informację na temat akceptowanych form płatności oraz sposobach dostawy towaru. W tym wypadku sprawdza się powiedzenie „im więcej tym lepiej”. Na zachodzie największe znaczenie ma płatność kartą kredytową. Jednak polski rynek jest specyficzny. Powinieneś również umożliwić klientom płatność innymi metodami (np. coraz bardziej popularnym blikiem). W ten sposób zdobędziesz pewność, że potencjalny klient nie zrezygnuje z zakupu z uwagi na utrudnienia.

email marketing w sklepie internetowym

Email marketing w sklepie internetowym to również doskonały pomysł. Dzięki niemu jesteś w stanie utrzymywać stały kontakt z klientami i regularnie informować ich o planowanych promocjach. Z wykorzystaniem wiadomości poczty elektronicznej, możesz przesyłać im kody rabatowe oraz powiadomić ich o dostępności konkretnego produktu. Pomimo tego musisz bardzo rozsądnie podejść do natężenia wiadomości sprzedażowych. Nie możesz dopuścić do sytuacji, w której każdy email będzie zawierał bezpośrednie wezwanie do zakupu. W ten sposób możesz doprowadzić do sytuacji, w której Twoje wiadomości zaczną trafiać do folderu spam. Email marketing nie jest jednak strasznie skomplikowany. Większość platform dostępnych na rynku posiada wbudowane programy, które pomogą Ci w odpowiednim tworzeniu wiadomości.

Algorytmy tych programów zbadają każde słowo w Twoim mailu, a następnie ocenią, czy wiadomość może trafić do folderu ze spamem. Koszt email marketingu zależy od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest wielkość listy. Utrzymywanie dużych list kontaktów może być bardzo drogie. Dlatego konieczna jest nieustanna analiza, czy dany odbiorca wciąż jest zainteresowany naszą ofertą. W programach obsługujących email marketing masz dostęp do szczegółowych statystyk. Na ich podstawie powinieneś regularnie „czyścić” swoją listę. Możesz również skorzystać z opcji płatności za każdy email. W tym wypadku koszt jednej wiadomości będzie wynosił w granicach 1 grosza. Specjaliści od marketingu internetowego wciąż podkreślają, że wykorzystanie wiadomości e-mail znacząco zwiększa zyski każdego sklepu internetowego.

email

Jednak nie możesz ograniczać się tylko do tych metod. Reklama to proces. Jego celem nie jest wyłącznie sprzedaż produktu. W dzisiejszych czasach najważniejsze znaczenie ma zaufanie. Twoim odbiorcom nie zależy wyłącznie na cenie. Chcą mieć możliwość identyfikacji z określoną marką. Dlatego coraz więcej podmiotów decyduje się na prowadzenie działalności charytatywnej lub edukacyjnej, które mają na celu zbudowanie tożsamości ich marki. Ponadto nie możesz ograniczać marketingu wyłącznie do zagadnień związanych z internetem.

Bardzo wiele sklepów stara się nawiązać dłuższą relację z klientami

Częstą praktyką jest dołączanie do zamówienia drobnego gadżetu reklamowego (np. długopisu lub breloczka). W ten sposób istnieje szansa, że przy kolejnych zakupach ten sam klient zdecyduje się na skorzystanie z naszych usług. Jeżeli zagadnienia związane z marketingiem sklepu internetowego wydają Ci się skomplikowane, powinieneś skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej agencji interaktywnej. Pracownicy agencji pomogą Ci zaplanować oraz przeprowadzić skuteczną kampanię reklamową. Pomogą Ci również lepiej poznać swój produkt oraz prawidłowo określić jego odbiorców. Dzięki temu szybko zwiększysz swoje zyski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here