zawieszenie firmy przez internet

W Polsce bardzo wiele osób, każdego tygodnia otwiera własną działalność gospodarczą. Ludzie przedsiębiorczy mają bardzo dobre pomysły na biznes, jednak nie zawsze udaje się go utrzymać. Wynika to z bardzo wielu czynników. Zdarza się, że przy zakładaniu działalności wszystko szło jak po maśle. Biznes plan był mądrze przemyślany, została dokonana rzeczowa kalkulacja dochodów i kosztów. Po wstępnych szacunkach okazało się, że możemy starować. W naszym kraju firmę można założyć w kilku prostych krokach. Istnieją odpowiednie platformy Internetowe, które to ułatwiają. Można oczywiście zarejestrować działalność drogą standardową, czyli udać się do Urzędu, jednak bardzo wiele osób, ze względu na wygodę, szybkość i prostotę działania wybiera Internet.

CEIDG – czyli Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej, to bardzo przydatna i potrzebna w dzisiejszych czasach platforma. Przedsiębiorca może w niej zamieszczać informacje o rodzaju wykonywanej przez siebie działalności, może też zamknąć lub zawiesić w ten sposób działalność. Informacja dotrze do Urzędu Skarbowego i ZUSu. Jest to jedno z ułatwiających życie rozwiązań. Ważne jest, aby dobrze to działało, ponieważ przeciętny właściciel firmy ma i tak sporo stresów. Często musi wyjaśniać wiele nieprawidłowości. Zazwyczaj ma też księgową, której co miesiąc płaci umówioną kwotę.

Zawieszenie firmy przez internet jest więc przydatnym narzędziem

zawieszenie firmy

Szczególnie może przydać się w sytuacji, kiedy w firmie odpadły jakieś duże zlecenia i nie będzie mogła ona normalnie funkcjonować. Firmę możemy zawiesić na dowolny okres, nie może on jednak wynosić krócej niż 30 dni. W tym czasie właściciel może udać się na wakacje i nie martwić się kosztami. Nie zarabia, więc nie ponosi kosztów, przynajmniej teoretycznie. Wiadomo, że jeśli ma do spłacenia dostawców, nie wytłumaczy im, że zawiesił działalność. Swoje zobowiązania należy regulować, wpływa to bowiem na wiarygodność i rzetelność danej osoby. Nikt nie chce pracować dla osoby, która wypłaca wynagrodzenie z opóźnieniem lub lawiruje z prawem.

Prowadzenie działalności w naszym kraju, nie jest prostą sprawą. Określiłabym to jako spore wyzwanie. Konieczność poruszania się po meandrach biznesu, księgowość, faktury, podatki, dostarczanie Urzędowi Skarbowemu dokumentów, o które skwapliwie zabiega, konfrontacje z pracownikami, koszty utrzymania ewentualnego lokalu, wypłaty wynagrodzeń dla pracowników, zadowalanie klientów. Wszystko to wielopłaszczyznowe wyzwanie, związane z kosztami. Do tego wszystkiego dochodzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który przez dwa lata trzeba zasilać swoim przelewem, w wysokości około 500 zł, po dwudziestu czterech miesiącach stawka ta wzrasta ponad dwukrotnie.

Ubezpieczenie zdrowotne jest logiczną opłatą, z którą nikt nie dyskutuje, jednak trzy razy większa kwota na ubezpieczenie społeczne, wynosząca około 900 zł, budzi gniew i złość na system, w którym żyjemy.
Aby więc być przedsiębiorcą, należy orientować się w bardzo wielu dziedzinach ekonomii i biznesu. O ile ktoś nie ma życia prywatnego, nie chce założyć rodziny i chodzić z nią na spacery, może zająć się drukowaniem faktur i obsługą kasy fiskalnej, przy okazji szukając informacji o stawkach podatkowych.

na laptopie

Wszystko to może skutecznie zniechęcić, ale prawda jest taka, że własna firma może być też wspaniałą przygodą. O ile mamy kogoś do pomocy, kto będzie wspierał nas merytorycznie i pokieruje krokami, możemy czerpać satysfakcję z wykonywanych zadań. Wiele zależy również od tego czy nasz biznes polega na wykonywaniu usług, handlu czy sprowadzaniu towarów z zagranicy. Wszystko to regulują przepisy i odmienne stawki podatkowe.
Należy rozliczać się z Urzędem Skarbowym na specjalnym formularzu. Przy wysokich kosztach uzyskania przychodów, mamy szanse na zwrot podatku VAT. Bycie jego płatnikiem nie jest obowiązkowe, w niektórych rodzajach działalności, ale przynosi określone korzyści.
Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób dokumentować swoje koszty, ale od tego jest najczęściej jednak księgowa.

Przedsiębiorcę ciężko wyciągnąć na wakacje. Większość z nich to pracoholicy. Pracują całe dnie. Nawet, gdy nie wykonują zawodu to wciąż o nim myślą. Mówi się o nich, że to ludzie biznesu, zapaleńcy, nie potrafią wypoczywać, cieszyć się małymi rzeczami. Nie jest to oczywiście reguła. Każda żona jednak, która żyje na co dzień z przedsiębiorcą nie ma łatwego życia. Wciąż dzwoniące telefony nie ułatwiają życia domowego. Raz w roku, zawieszenie działalności na miesiąc jest miłą i potrzebną odmianą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here