Tekstylia z haftem

Haft to szczególny sposób ozdabiania tkanin o bardzo długiej historii. Tekstylia zaczęto wyszywać już w XVIII wieku, a od XIX stulecia dla uzyskania podobnego efektu stosuje się metody maszynowe. W dzisiejszych czasach również można ozdobić różnego rodzaju tkaniny, ale używa się do tego zaawansowanych technik komputerowych. Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu, zastanów się, czy haft na zamówienie nie będzie najlepszą opcją. Oryginalna bluzka, czy obrus z unikatowym wzorem to znacznie lepszy pomysł niż produkty powstające seryjnie.

Jakie są największe zalety haftu?

Haft jest jedną z najtrwalszych metod znakowania. Charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ozdobione nim ubrania można swobodnie prać oraz prasować, bez ryzyka, że się zniszczą. To duża zaleta. Czasami zdarza się, że kupujemy odzież z nadrukami, które szybko się spierają i tracą swój urok. Bywa, że najlepszym pomysłem jest wyrzucenie takiej części garderoby.  W przypadku tej metody znakowania jednak nie ma mowy o takim marnotrawstwie. Haft zachowuje trwałość przez długie lata.

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj: https://www.promonadruk.pl/haft-i-emblematy/haft-na-ubraniach/.

Inną zaletą haftu jest wysoka precyzja wykonania. Pozwala ona na odtworzenie na tkaninie nawet najbardziej wymyślnych wzorów w różnorodnych kolorach. Możesz więc przyjść do drukarni z gotowym pomysłem i z dużym prawdopodobieństwem jego wykonanie nie powinno być nierealne. Osoby kreatywne będą świetnie wiedziały, jak wykorzystać taki potencjał. Ozdobione haftem tkaniny wyglądają bardzo retro. Jest wiele osób, które bardzo lubią taki klimat. Ciekawą opcją jest zaprojektowanie wzoru, który będzie dla równowagi bardzo nowoczesny. Haft na zamówienie może być również świetnym rozwiązaniem przy tworzeniu krótkich serii ubrań.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze haftu?

Współcześnie do tworzenia haftowanych ozdób używa się bardzo nowoczesnego sprzętu, ale warto pamiętać, aby zadbać o wybór odpowiednio grubej tkaniny. Najlepiej sprawdzają się w tym wypadku: aida, kanwa plastikowa, płótno, adamaszek, żakard, filc i dżins. Dokonując zamówienia musisz więc o tym pamiętać i zaplanować swój projekt z uwzględnieniem podłoża, na którym ma powstać wzór.

Haft jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku ozdabiania obrusów i serwet, ale sprawdzi się również w innych sytuacjach. Taki prezent na pewno ucieszy bliską osobę z rodziny, czy przyjaciółkę. Nie należy jednak zapominać, że można zastosować haft do obszywania ubrań, ale także akcesoriów firmowych, czy gadżetów reklamowych, które z kolei mogą być doskonałym podarunkiem dla zatrudnionego personelu, czy klientów. 

Haft na zamówienie to świetna opcja dla każdego, kto poszukuje oryginalnego prezentu świątecznego. Takie podarunki przypominają rękodzieło, które bardzo zyskuje w ostatnich latach na popularności. Każda osoba, która zostanie obdarowana takim unikatowym prezentem, doceni jego wyjątkową formę. Warto więc chwilę się zastanowić, jak wykorzystać niezwykły potencjał haftu, aby uszczęśliwić bliższych i dalszych znajomych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here