Jaką bramę garażową wybrać

Wybór najlepszych bram i drzwi garażowych jest kluczowym elementem zapewniania bezpieczeństwa na swojej posesji a nawet domu, jeżeli posiadają przejście do części mieszkalnej. Obecnie niezwykłą popularnością cieszą się bramy segmentowe.

  1. Bramy garażowe segmentowe – czy warto wybrać właśnie ten spośród dostępnych rodzajów bram garażowych?
  2. Jakie cechy bramy garażowej segmentowej są warte uwagi przed zakupem?
  3. Brama garażowa segmentowa – automatyczna czy ręczna?

W jaką bramę garażową warto zainwestować? Zastanówmy się nad tym.

Bramy garażowe segmentowe – czy warto wybrać właśnie ten spośród dostępnych rodzajów bram garażowych?

Nie bez powodu zabezpieczenie garażu bramą segmentową jest obecnie jednym z bardziej popularnych wyborów. Ich podstawową i główną cechą, sprawiającą, że tak wiele osób decyduje się właśnie na nie jest możliwość oszczędzenia miejsca. Konstrukcja bram segmentowych opiera się na wykorzystaniu segmentów, które, kiedy garaż jest zamknięty, tworzą prostą ścianę. Podczas otwierania, dzięki wykorzystaniu prowadnic i innych elementów, jak na przykład sprężyny skrętne brama segmentowa „łamie” się i wsuwa pod sufit. Dzięki temu skrzydła bramy garażowej nie zajmują miejsca przed garażem. Odpowiednia konstrukcja chroni przed przytrzaśnięciem palców oraz zapewnia najwyższą wygodę użytkowania.

Jakie cechy bramy garażowej segmentowej są warte uwagi przed zakupem?

Dobra brama garażowa segmentowa to nie tylko odpowiednia konstrukcja, odporna na warunki atmosferyczne i zapewniająca wygodę użytkowania. Ważna jest także kwestia estetyki. Brama segmentowa powinna dodawać uroku bryle budynku i być jego wykończeniem. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe opcje i funkcje. W dobrych bramach garażowych przydatny może okazać się także zamek antywłamaniowy. Jest to dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki niemu można jeszcze lepiej ochronić się przed włamaniem. Warto zdecydować się także na automatyczne ryglowanie bramy, na przykład te w szynie napędu.

Brama garażowa segmentowa – automatyczna czy ręczna?

Oczywiste jest, że znacznie większy komfort użytkowania zapewnia brama garażowa segmentowa, która jest sterowana automatycznie. Decydując się na zabezpieczenie garażu bramą garażową automatyczną można mieć pewność, że codzienne korzystanie z garażu stanie się proste i przyjemne. Co więcej, dzięki automatyce tego typu rozwiązanie jest trudniejsze do pokonania dla potencjalnych włamywaczy. Warto jednak zaznaczyć, że brama garażowa segmentowa automatyczna jest zazwyczaj droższa od ręcznej. Wymaga także odpowiedniego montażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here