Shoplo - Wady i zalety

W dzisiejszej dobie internetu każdy powinien zastanowić się nad tym co może osiągnąć dzięki pobycie w sieci. Kiedy chce się zaistnieć jako marka, wypromować siebie i swoje produkty lub po prostu stworzyć małą, internetową działalność, warto skorzystać z pomocy w sieci. Istnieją platformy dzięki, którym otwarcie własnego sklepu internetowego jest dziecinnie proste, na przykład Shoplo.
Shoplo to kompleksowa platforma e-commerce, czyli zajmująca się e-handlem. Pozwala na uporządkowanie spraw związanych z działalnością internetową lub umożliwia jej stworzenie.

Shoplo – Wady i zalety korzystania z platformy
Niewątpliwą zaletą strony jest darmowa wersja próbna, trwająca 15 dni. Podczas testu można sprawdzić wszystkie opcje oraz zdecydować, czy platforma nam odpowiada. Po upłynięciu czasu darmowego testu możemy zrezygnować z dalszej współpracy w pełni bezpłatnie.
Jeżeli jednak postanowimy współpracować z Shoplo, mamy do wyboru parę opcji abonamentu, płatnego co miesiąc.

Cena sklepu na platformie to od 49 do 299zł netto miesięcznie

Przy płatności za rok z góry to od 45 do 255zł. Żaden z abonamentów nie wymaga opłaty startowej oraz żadnych innych dodatkowych opłat. Każda z opcji różni się tym co dostaniemy po zakupie. Jednak wybranie odpowiedniego abonamentu zależy od tego co chcemy osiągnąć, z każdego z nich można zrezygnować bez okresu wypowiedzenia.

Panel administracyjny służący do zarządzania swoim kontem jest czytelny i intuicyjny, ale dość trudny w obsłudze dla osób niedoświadczonych. Pomimo to łatwo można się nauczyć jak działają wszystkie elementy bogatego w opcje panelu. Chociaż ilość opcji może przerazić typowego laika to obsługa panelu nie powinna na dłuższą metę sprawiać większych trudności.

Funkcje i możliwości jakie możemy zyskać dzięki platformie Shoplo to między innymi prowadzenie własnego bloga, bez dodatkowych opłat. Najważniejszą funkcją jest jednak integracja z najbardziej popularnymi sieciami sprzedaży internetowej, takimi jak allegro, porównywarki cen, sklep na Facebooku, integracje z systemami blogowymi i hurtowniami, narzędzia marketingowe i statystyki. Ogólnie dodatków jest ponad 100, dzięki nim możemy poszerzyć i ulepszyć funkcjonowanie swojego sklepu tak jak chcemy.
Istnieje możliwość rozmowy ze swoimi klientami przez czat na żywo dzięki LiveChat. Zaletą jest też integracja z kurierem Patron Service, Tba Express, UPS, czy nawet opcja dostawy paczek z produktami do punktów Ruchu.

Shoplo

Kolejnym ukłonem w stronę klientów sklepów otwartych w Shoplo jest łatwe udostępnianie ulubionej sieciówki lub otrzymywanie newsletterów, aby być na bieżąco. Podkręcając popularność strony, ważna jest również integracja z instagramem oraz innymi stronami społecznościowymi. Podczas natłoku zamówień przyda się, nie tylko sprawny kurier, ale również łatwe i szybkie generowanie faktur, które może zapewnić nam strona. Istnieje również opcja, która umożliwia sprzedawanie kuponów upominkowych oraz tworzenie uniwersalnych kodów zniżkowych, aby jeszcze bardziej zadowolić potencjalnych klientów.
Dodatkowo, aby wszystko uporządkować dostępna jest automatyzacja procesu realizacji zamówień, zarządzanie sprzedażą z wielu źródeł takich jak Allegro, automatyczna optymalizacja Shoplo i monitorowanie pozycji, a także informowanie swoich klientów drogą SMS o statusie ich przesyłki.

Shoplo pozwala również na prowadzenie sklepów wielojęzycznych

Jest to niewątpliwym plusem. Każdą stronę w innym języku można zaprojektować osobno, ponieważ każda z nich ma swój własny panel administracyjny. Inne funkcje i wygląd mogą znacznie pomóc w procesie płatności i dostawy w zależności od kraju. Dzięki temu, że w każdym kraju ceny się różnią, można tworzyć regionalne promocje. Minus jest jednak taki, że jedna osoba może sobie z tym nie poradzić i będzie musiała przeskakiwać pomiędzy dwoma panelami.

sklep internetowy

Platforma umożliwia personalizację wyglądu sklepu samodzielnie, za pośrednictwem prostego w obsłudze konfiguratora lub za pomocą gotowych szablonów.
Konfigurator pozwala nam na wybranie z kilku różnych typów nagłówków i stopek, z których każdy ma inny układ elementów. Dzięki temu możemy wybrać wygląd, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Podstawowe zmiany, takie jak kolory, logotyp, czcionki, możemy dokonać sami, lecz reszta będzie wymagała zatrudnienia programisty i/lub grafika.
Szablony natomiast narzucają nam konkretny układ niektórych z elementów strony. Jednak szablony występują w wielu wersjach, dla każdego typu sklepu.

Podsumowując, Shoplo jest platformą dla laika oraz osoby już zaistniałej w branży internetowej, która chce prostego i intuicyjnego w obsłudze panelu, dzięki któremu da radę zorganizować swoją pracę, nie uwłaczając tym samym wyglądowi i prezentacji swojego sklepu internetowego. Trzeba jednak dokonać wyboru, czy tańszy wariant z mniejszą ilością opcji wystarczy, a może lepiej dopłacić więcej.

[Głosów:3    Średnia:1.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here