Zaawansowane możliwości komputerów przemysłowych

Nowoczesne komputery przemysłowe gwarantują wyjątkową jakość, wysoką wydajność i efektywność działania. Doskonale sobie radzą w najcięższych warunkach środowiskowych i można liczyć na ich całkowicie bezawaryjną pracę.

Komfortowe użytkowanie komputerów przemysłowych

Zwykłe komputery biurowe kompletnie nie dają sobie rady z zaawansowanymi funkcjami obliczeniowymi czy systemami pomiarowymi. Konieczność przetwarzania niezliczonej ilości danych wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, jakim są właśnie komputery przemysłowe – wysoce konfigurowalne i po prostu niezawodne.
Modele tego typu komputerów charakteryzują się niezwykle solidną obudową, która zapewnia odpowiednią wytrzymałość i trwałość. Obudowa najczęściej wykonana jest z mocnej stali nierdzewnej albo aluminium, a dzięki temu komputer też dużo nie waży. To ma ogromne znaczenie w kontekście wygodnego użytkowania. Bywa, że zachodzi konieczność przenoszenia sprzętu w inne miejsce albo zawieszenia go na ścianie. Warto zatem podkreślić, że sporym atutem komputerów przemysłowych są dostępne opcje montażu za pomocą uchwytu ściennego, uchwytu biurkowego albo też z wykorzystaniem stojaków.

Wysoka klasa ochrony komputerów przemysłowych

Środowisko, w jakim wykorzystuje się komputery przemysłowe, stwarza niekiedy określone zagrożenia. W halach przemysłowych dochodzi do drgań i bardzo się kurzy. Na zewnątrz łatwo zaś o zamoczenie. Żaden z tych czynników jednak nie zakłóca funkcjonowania urządzenia. Dzieje się tak, ponieważ każdy model komputera przemysłowego charakteryzuje się najwyższą klasą ochrony na poziomie, co najmniej IP65. Oznacza to odporność na działanie wody, w tym nawet podczas długotrwałego zanurzenia oraz skuteczne uniemożliwienie wniknięcia do sprzętu pyłów i innych zanieczyszczeń.
Komputery tego typu są również wyposażone w doskonałe systemy zapobiegające zarówno przegrzewaniu, jak i zamarzaniu, a stosowne komponenty nie reagują na elektrowstrząsy bądź zakłócenia elektromagnetyczne.

Zaawansowane technologie

Komputer przemysłowy jest wyposażony w pojemne dyski SSD, więc oferuje naprawdę ogromną ilość pamięci. Ponadto do wyboru są różne systemy operacyjne, a w codziennej pracy pomagają porty USB, porty szeregowe, porty równoległe czy też porty PS2. Dzięki temu można łatwo konfigurować komputer z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, także tymi starszej generacji. Chodzi tutaj zwłaszcza o drukarki, monitory i klawiaturę. Dołączone WI-FI pozwala na efektywną pracę nawet w miejscach, w których jest problem z okablowaniem sieciowym.
Te najwyższej jakości komputery z powodzeniem wykorzystuje się w branży przemysłowej, ale również w medycynie, systemach multimedialnych czy systemach POS do obsługi sprzedaży.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Unisystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here