Jak wybrać najlepszą firmę świadczącą usługi outsourcingu kadrowo płacowego?

Outsourcing kadrowo płacowy to działanie mające na celu wydzielenie na zewnątrz, części zadań firmy, związanych z zadaniami kadrowymi jak i tymi z zakresu płac. Jakie działania wykonuje firma świadcząca usługę outsourcingu?

Zakres usług świadczonych w ramach umowy outsourcingu to między innymi:

– sporządzanie oraz prowadzenie umów zawartych z pracownikami firmy;
– kompleksowe naliczanie należnego wypłacenia oraz rozliczanie pracownika z Urzędem Skarbowym;
– dokonywanie przelewów zobowiązań do PEFRON i ZUS;
– planowanie wynagrodzeń
– wydawanie zaświadczeń o zatrudnieniu itp.

Dlaczego warto powierzyć sprawy kadrowe firmie zewnętrznej?

Należy pamiętać, że naliczanie wynagrodzeń w polskiej rzeczywistości podlega częstym zmianom przepisów prawa. Dostosowanie się do wszelkich aktualizacji wymaga ciągłego śledzenia aktów prawnych. Konieczność ciągłego poszerzania wiedzy, oraz czytania komentarzy do ustaw sprawia, że zatrudniona w firmie kadrowa, często nie jest w stanie podołać nadmiarowi obowiązków służbowych. Outsourcing kadrowo płacowy sprawia, że przedsiębiorca nie musi zaprzątać sobie tym głowy, ponieważ całą pracę z tym związaną wykona firma, której powierzono sprawy kadrowe przedsiębiorstwa.

Czy outsourcing kadrowo płacowy niesie ze sobą ryzyko?

Podpisanie umowy z firmą, która nie została rzetelnie sprawdzona jest dość ryzykowne. Nieprawidłowo prowadzone sprawy kadrowe mogą doprowadzić do ogromnych strat dla firmy jak również do przerwania ciągłości pracy. Kiedy, po dokonaniu kalkulacji, okaże się, że outsourcing kadrowo płacowy jest korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy warto:

– porównać ofertę cenową, oraz zakres usług potencjalnego usługodawcy;
– poszukać opinii na temat potencjalnego outsourcera na stronach internetowych oraz wśród znajomych;
– poprosić usługodawcę o referencję;
– porozmawiać o oferowanych gwarancjach.

Wybór firmy, której zaoferujemy prowadzenie spraw kadrowo płacowych winien być bardzo przemyślany. Nierzetelne podejście do tematu oraz niedbałe dokonanie rekonesansu w związku z dokonaniem wyboru potencjalnego usługodawcy może prowadzić do wielu problemów i rozczarowań. Po dokonaniu wyboru, należy dokładnie przeczytać zapisy umowy. Warto zadbać o to, aby w umowie znalazły się wszystkie zapisy, które uregulują kwestie sporne, oraz w jasny sposób opiszą obowiązku obu stron.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here