gabinet

Praca kosmetyczki lub stylistki paznokci może być bardzo pasjonująca. W końcu polega na upiększaniu klientek i wprowadzaniu ich w dobry nastrój. Jednak jak każde zajęcie zawodowe, które związane jest z wielogodzinnym przyjmowaniem pozycji siedzącej, potrafi znacząco obciążyć kręgosłup. Bardzo ważne jest zatem, aby podczas wyposażania gabinetu kierować się nie tylko estetyką, ale również ergonomią takich mebli jak taboret lub biurko kosmetyczne.

Ergonomiczny taboret kosmetyczny

Co w ogóle oznacza pojęcie ergonomia? Jest to stosunkowo młoda nauka, która zajmuje się przystosowaniem narzędzi służących do pracy do możliwości człowieka, który je obsługuje (w tym możliwości anatomicznych, jak psychofizycznych). Środowisko pracy powinno zatem uwzględniać potrzeby pracowników. Prowadząc gabinet kosmetyczny, często tak bardzo skupiamy się na wygodzie klientów, że zapominamy o własnym zdrowiu. Uzmysławiamy to sobie po jakimś czasie. Zazwyczaj, gdy bóle kręgosłupa zaczynają utrudniać nam codzienne funkcjonowanie.

Aby uniknąć takich sytuacji, należy stworzyć sobie i pracownikom ergonomiczne stanowiska pracy. Krzesła powinny zagwarantować utrzymanie prawidłowej pozycji podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Na pewno warte uwagi są taborety pochodzące ze sklepu activeshop.com.pl. Sprzedawca proponuje ergonomiczne wyposażenie, które wpasuje się w różne aranżacje pomieszczeń.

Dla przykładu, taboret kosmetyczny Giovanni, jest niezwykle stabilny. Posiada wyprofilowane siedzisko, pełną regulację kąta jego nachylenia, pełną regulację wysokości oparcia, pięcioramienną podstawę z gumowymi kółkami. Czarna tapicerka prezentuje się wyjątkowo ekskluzywnie. Taborety Activeshop charakteryzują się trwałością, solidnością i wygodą użytkowania.

Funkcjonalne biurko kosmetyczne

W przypadku stylistek paznokci duże znaczenie ma także wybór biurka kosmetycznego. Idealny mebel powinien mieć odpowiednią wysokość i zapewniać użytkownikowi swobodę ruchów. Na blacie biurka powinny zmieścić się wszystkie niezbędne urządzenia, narzędzia i akcesoria. Warte polecenia są biurka posiadające w swojej konstrukcji dodatkowe półeczki lub szafki, w których można przechowywać kosmetyki i akcesoria.

Sklep internetowy activeshop.pl oferuje biurka kosmetyczne na obrotowych, gumowanych kółkach. Dzięki temu w każdej chwili można mebel przesunąć w inne miejsce. Katalog produktów obejmuje biurka w kolorze białym lub brązowym. Co ciekawe, w opcji są modele niezwykle nowoczesne, jak również biurka stylizowane na starodawne. Te ostatnie idealnie sprawdzą się w gabinetach stylizowanych na glamour. Coraz większym powodzeniem cieszą się biurka, które posiadają dodatkową, wysoką ściankę z półeczkami, na której można eksponować lakiery lub inne kosmetyki.

Inne akcesoria kosmetyczne

Do wykonywania zabiegów kosmetycznych wykorzystuje się najróżniejsze urządzenia i narzędzia. Mówiąc o ergonomii pracy, mamy na myśli troskę nie tylko o nasz kręgosłup, ale także inne części ciała. Warto pamiętać o tym, że sprzęt kosmetyczny nie powinien negatywnie wpływać na nasze zdrowie, w tym słuch, wzrok i układ oddechowy. Warto przywyknąć do noszenia okularów ochronnych oraz maseczek i rękawiczek jednorazowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here