Pozycjonowanie stron - tego nie rób.

Pozycjonowanie stron przeżywa obecnie swój renesans. Jakiś czas temu straciło nieco na znaczeniu, ze względu na ciągłe zmiany algorytmów Google. Teraz jednak znów wróciło do łask. Dlatego powstał ten wpis. By wszystkim osobom, które planują zająć się pozycjonowaniem swojej strony pomóc uniknąć największych błędów.

Fora internetowe

Fora tematyczne to jedno z najczęstszych źródeł pozyskiwania wartościowych linków. Ale i tu popełnianych jest najwięcej błędów. Czego nie robić: na pewno nie zamieszczaj kilku linków w swojej stopce na forum – wybierz jeden. Nie dodawaj linków na forach, które nie są związane tematycznie z Twoją stroną.

Blogi internetowe

Gdy chcesz dodawać linki na blogach – nie skupiaj się na ilości tylko na jakości. Lepiej gdy dodasz mniej linków, ale bardziej wartościowych. Dlatego wybieraj te strony, które mają wysoki Page Rank, i które są tematycznie związane z Twoją stroną. Nie szukaj blogów na ślepo, korzystaj ze sprawdzonego portalu – WhitePress. To co jest absolutnie niewskazane to również dodawanie zbyt wielu komentarzy pod postem (z linkiem do swojej strony) bądź takich, które tematycznie nie są związane z tematem wpisu.

Pozycjonowanie – unikaj automatów

Tą zasadę można zastosować nie tylko na forach i blogach, ale tam przede wszystkim. Automaty dodające wpisy, komentarze, odpowiadające na komentarze – może i jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu, ale niestety nie będzie zbyt skuteczne. Prędzej czy później algorytmy Google rozpoznają nienaturalne zachowania, skojarzą je z Twoją witryną i efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Pozycjonowanie – nie rób tego na własną rękę

Wiele osób decyduje się na samodzielne pozycjonowanie swojej strony. Wydaje im się, że przeczytanie kilkunastu blogów, artykułów na ten temat wystarczy, żeby zrobić to dobrze. Niestety nie. Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy i nie masz czasu by się tym dobrze zająć –odpuść.

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie pozycjonowania profesjonalnej agencji seo. Zanim podpiszesz umowę o współpracy sprawdź koniecznie jakimi metodami działają. Nie wybieraj firmy w ciemno, nie robiąc wnikliwego researchu.

Pamiętaj, że od jakości działań zależy to w jaki sposób Twoja strona zostanie oceniona przez Google. Niewielki błąd może Cię sporo kosztować. A negatywne skutki złych działań trudno będzie odkręcić.

Jak robić bezpieczne SEO podpowiadamy na naszej stronie.

Zapraszamy na https://ppcefekt.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here