JAVA - bezpieczny język programowania

Bardzo trudno jest jasno i precyzyjnie określić, jaki język programowania jest najpopularniejszy na świecie. Programy są pisane w bardzo różnych językach, dlatego trudno później zliczyć, w ilu urządzeniach zostały wykorzystane, a tym samym ustalić procent ogólnej liczby użytkowników sieci internetowych, z tych rozwiązań korzystających. Można za to bardzo łatwo ustalić, który z nich jest najbezpieczniejszy.

Java Development – bezpieczny pakiet narzędzi programisty

Co determinuje prosty i oczywisty fakt, że Java Software to jedno z bardziej popularnych i bezpiecznych rozwiązań stosowanych przez producentów aplikacji i twórców stron internetowych? Przede wszystkim znaczący jest fakt, że twórcy tego języka od początku zamierzali wzorować się na języku C++, ale nie ze względu na własną nieumiejętność, lecz po to, by wyeliminować najpopularniejsze błędy i dokonać własnych poprawek. W rezultacie powstały język miał być niezwykle przystępny nawet dla nowicjuszy zagadnienia programowania, miał być bardzo bezpieczny i nie pozostawiać w kodzie źródłowym groźnych dla strony i aplikacji luk, przez które mogliby się dostać do nich hakerzy, a także miał być po prostu niezawodny, co samo w sobie byłoby czymś wyjątkowym jak na ówczesne standardy w tej materii. Twórcy, jak i rozmaite grupy outsource Java poświęcili wiele lat na rozwój tego rozwiązania i w końcu stanęło na tym, że język ten stał się faktycznie niezwykle bezpieczny i niezawodny, głównie dzięki systemowi wyłapującemu ewentualne błędy, które programista popełnił. Ucierpiał na tym pierwszy z filarów, na których twórcy postanowili oprzeć swój produkt – język Java nie był aż tak przystępny dla osób z zewnątrz, jak to sobie wymarzyli i nie mogli już na to nic poradzić, bo wszystko poszło po prostu za daleko.

Java Development i outsource Java

Te dwa rozwiązania determinują natomiast to, że Java Software jest zainstalowane na większości wszelkiej maści urządzeń elektronicznych. Pakiet udostępnionych narzędzi, pozwalających pisać programy w tym języku, a także zewnętrzne, niezależne grupy programistów po dziś dzień dwoją się i troją, realizując swoje projekty, co następnie bezpośrednio przekłada się na ogromną popularność tego rozwiązania w zasadzie na całym świecie, a także w niezwykle dużym stopniu determinuje jego bezkonkurencyjność.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here