dropshipping w sklepie internetowym

Zastanówmy się jak często stojąc w olbrzymich kolejkach, czy to w galerii handlowej, czy w zwykłym supermarkecie, myślimy o tym jak bardzo zakupy przez internet ułatwiłyby nam życie. Jaka wielka byłaby to oszczędność czasu, naszej energii, którą moglibyśmy wykorzystać na dowolne inne cele. Czas podczas oczekiwania na swoją kolej, jakby staje, rozciąga się. Wszystko trwa dwa razy dłużej, modlimy się, żeby już spokojnie wrócić do domu, usiąść, odpocząć przed telewizorem. A przecież jeszcze musimy zapłacić za zakupy, spakować je, najpierw do siatek, potem przejść przez cały sklep, cały parking, gdzie nerwowo poszukujemy swojego samochodu. W końcu jest!

Znaleźliśmy, zakupy wrzucone do bagażnika i możemy spokojnie udać się w kierunku domu, gdzie powtórzymy cały proces, szukania miejsca parkingowego, wyciągania siatek z bagażnika, wnoszenia ich do domu. Robimy to codziennie. Codziennie jesteśmy skazani na te same czynności, które moglibyśmy sobie przecież w jakiś sposób ułatwić, bo przecież skoro możemy zamówić jedzenie z restauracji z dostawą do domu, to dlaczego nie możemy zamówić identycznej usługi z supermarketu. Zaczynamy się zastanawiać, czy ktoś już może wpadł na taki pomysł?

Czy jest to biznes, który może się sprawdzić w naszym mieście?

Przecież nikt nie lubi robić zakupów, nikt nie lubi kolejek, przecież na pewno są ludzie, którzy skorzystaliby z naszego pomysłu. I tak rodzi się w nas idea na mini biznes, na dochodowy, niszowy biznes, który być może przerodzi się w coś większego. Korzystając z internetu decydujemy się na szybkie przeszukanie jego zawartości w poszukiwaniu pomysłu na to, by ruszyć z miejsca. Szybko okazuje się jednak, że przecież skoro nie lubimy robić zakupów dla samych siebie, na pewno nie będziemy zadowoleni, gdy te zakupy będziemy robić dla kogoś! W takim razie potrzebujemy pracowników, którzy będą dla nas wykonywać tę znienawidzoną czynność.

sklep internetowy

Niestety, dodatkowy pracownik, to dodatkowe koszta, a przecież jeszcze nawet nie wiemy, czy na nasz biznes znajdzie się popyt. Mamy do wyboru, albo spróbować samemu, albo odpuścić i znaleźć inny pomysł. W końcu decydujemy się pozostać przy handlu, jednak teraz zastanawiamy się nad otwarciem swojego sklepu. Niech inni stoją w kolejkach, ale w naszym sklepie. Hmm… Nie, to nie to. Sklep internetowy, to najlepsze rozwiązanie naszych dylematów. Brak kolejek, wysyłka towarów przez internet, tanie koszty utrzymania takiego biznesu. No tak, ale jeśli mowa o towarach, to skąd je pobierać? Możemy przecież inwestować w towary z hurtowni, ale nie do końca mamy, gdzie je składować, poza tym jest to olbrzymia inwestycja, a my nie mamy na to pieniędzy.

W końcu wpadliśmy na coś idealnego. Coś co łączy w sobie nasz idealny pomysł na biznes, dodatkowo nie każe nam inwestować w towary. Nie musimy też wynajmować powierzchni magazynowych ponieważ towary spróbujemy wysyłać bezpośrednio z magazynu producenta. Dropshipping w sklepie internetowym to rozwiązanie wszystkich naszych dotychczasowych problemów i dylematów, dające nam niesamowite pole do popisu. Tworząc sklep internetowy, możemy wystawić w nim towary, których tak naprawdę jeszcze fizycznie nawet nigdy nie mieliśmy w rękach. Wystawiamy na nim towary, które posiada dany producent, a w momencie, kiedy ktoś je od nas kupi, towar do niego wysyłany jest bezpośrednio od źródła.

dropshipping

W takiej transakcji jesteśmy tylko pośrednikiem. Oczywiście na tym wszystkim musimy jeszcze coś zarobić, bo przecież nie robimy tego za darmo. W międzyczasie w naszym sklepie internetowym na każdy produkt narzucamy swoją marżę. Posiadając szeroką gamę produktów, wyrabiając sobie swoją markę, jesteśmy w stanie sprzedać naprawdę olbrzymią ilość produktów. Nie tracimy na tym nic, więc marże również nie muszą być ogromne. Dla nas to czysty zysk, poświęcamy tylko nasz cenny czas. Na każdym etapie znajdziemy choć jedną zadowoloną osobę. Klienta, bo znalazł towar, który potrzebował.

Producenta, który zyskał dodatkowe źródło klientów. I na końcu jesteśmy my, którzy zarobiliśmy narzuconą na towar marżę. Jest to typowa sytuacja w której każdy wygrywa. Uważam, że dropshipping to bardzo korzystny model biznesu, w który może wejść dosłownie każdy z nas, nie musimy w niego wkładać żadnych pieniędzy z wyjątkiem tych, które włożymy w stworzenie naszego pierwszego sklepu internetowego. Korzystajmy więc z tego, bo konkurencja nie śpi, musimy zdawać sobie sprawę, że jest to coraz bardziej popularny sposób na otwarcie swojego pierwszego w pełni legalnego i zarabiającego biznesu internetowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here