Zakup czy wynajem wózka widłowego

Wózek widłowy jest podstawowym sprzętem użytkowym dla tysięcy polskich przedsiębiorstw. Jeżeli twoja firma potrzebuje kolejnych wózków widłowych, stoisz przed poważnym wyborem. Możesz kupić używane lub nowe urządzenia przeznaczając na to jednorazowo nawet kilkaset tysięcy złotych albo wynająć wózki widłowe i uniknąć wielkich wydatków, które mocno obciążą budżet przedsiębiorstwa. Kupić czy wynająć wózek widłowy?

Zalety wynajmu wózka widłowego

Wynajęcie floty wózków widłowych dla wielu firm jest najlepszym rozwiązaniem. Wynajem jest elastyczną formą zaspokojenia aktualnych i palących potrzeb przedsiębiorstwa. Koszty wynajmu zazwyczaj będą inne w zależności od czasu, na jaki pojazdy zostaną wypożyczone. Możesz skorzystać z wynajmu długoterminowego (LTR) lub krótkoterminowej opcji wynajmu wózków widłowych (STR). Co jest lepsze? Wszystko zależy od twoich wymagań.

Długoterminowy wynajem wózków widłowych

Na taką formę wynajmu pojazdów zazwyczaj decydują się średnie i duże przedsiębiorstwa. Długoterminowy wynajem jest doskonałą alternatywą dla zakupu nowych wózków widłowych i leasingowania sprzętu. Dlaczego warto zdecydować się na wynajem wózka widłowego na długi okres? Taka forma finansowania pojazdów pozwala uniknąć jednorazowych, ogromnych wydatków na nowe lub używane maszyny. Umożliwia to zachowanie tak kluczowej dla działalności firmy płynności finansowej. Dzięki rozłożeniu wydatków w czasie budżet przedsiębiorstwa może zostać przeznaczony na dalsze inwestycje i rozwój biznesu poprzez realizacje strategicznych celów.

Kolejną bezsprzeczną zaletą jest możliwość uniknięcia negatywnego zjawiska, jakim jest utrata wartości pojazdów. W przypadku zakupu nowego wózka widłowego sprzęt będzie niestety tracił na wartości przez cały okres eksploatacji wózka. Wynajem wózka jest jednym z najlepszych sposobów  na ominięcie tego rodzaju strat.

Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych

Krótkoterminowa forma wynajmu wózka widłowego (STR) sprawdzi się najlepiej w nieoczekiwanych sytuacjach. Nagła awaria wózka widłowego? Wzmożony ruch w twojej branży spowodował, że szybko potrzebujesz nowego sprzętu? Wynajem wózka widłowego na krótki czas będzie idealną odpowiedzią na powyższe problemy. Wynajęcie sprzętu to prosta metoda na powiększenie dotychczasowej floty niskim kosztem bez wydawania ogromnej sumy na nowy wózek.

Serwis wózków widłowych

Jednym z kluczowych plusów wynajmu zarówno długoterminowego (LTR), jak i krótkoterminowego (STR) jest przyjazna dla przedsiębiorców możliwość wygodnego serwisowania całej floty wózków widłowych. Jeżeli zdecydujesz się na zakup sprzętu, wszystkie obowiązki związane z serwisem i naprawami spadają na ciebie. W przypadku wynajmu – wypożyczalnia kompleksowo obsługuje swoich klientów, dostarczając im usługi serwisu, napraw i okresowych przeglądów. Zepsuty wózek widłowych może narazić przedsiębiorstwo na duże straty oraz zagrozić życiu i zdrowiu pracowników firmy. Szybka i profesjonalna naprawa to bardzo istotny element eksploatacji wózka widłowego w firmie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here