Działalność biznesowa bez strony internetowej? Dziś to niemożliwe. Strona internetowa w wielu branżach jest tym samym co w dawnych czasach witryna sklepu czy zakładu usługowego. Tworzenie stron www to proces wymagający odpowiednich nakładów, tak finansowych, jak i czasowych. Jak przebiega proces projektowania i realizowania strony internetowej?

Każdy, kto zleca zadanie przygotowania strony internetowej, powinien mieć wiedzę odnośnie do tego, w jaki sposób będzie przebiegała realizacja. Pozwoli to z jednej strony uniknąć jakichkolwiek niedomówień, z drugiej przyczyni się do doskonałych efektów i otrzymania perfekcyjnie prezentującej się i działającej strony internetowej.

Po co tworzy się stronę internetową

Decydując się na budowę strony internetowej, należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. W jakim celu jest ona tworzona? Czy ma być uzupełnieniem oferty tradycyjnej, miejscem do kontaktu z klientem? Może celem stworzenia witryny internetowej jest chęć zwiększenia ilości klientów, zwiększenia przychodów sprzedaży poprzez kanał internetowy? Innym bodźcem do zrealizowania strony www może być chęć dzielenia się z internautami wiedzą, przedstawianie ciekawych informacji. To w dalszej perspektywie pozwoli poprawić wizerunek, zbudować pozytywny klimat wokół firmy.

Określenie celu stworzenia strony internetowej pomoże specjalistom w zakresie wstępnych projektów, dostosowania wszelkich rozwiązań technicznych, pod kątem jej przeznaczenia.

Grafika oraz funkcjonalność strony internetowej

Grafika strony internetowej ma ogromne znaczenie przy jej odbiorze. Internauci mają tendencję do szybkiego opuszczania stron, których kolorystyka, grafika jest koszmarna. Można mieć najlepsze usługi, doskonałe ceny produktów, czy też ciekawe informacje na stronie internetowej. Jednak kiedy graficznie prezentuje się kiepsko, wielu z potencjalnych klientów szybko ją zamknie.

Profesjonalne tworzenie stron to również kwestia funkcjonalności. Witryna internetowa ma być prosta w obsłudze, zarówno po stronie internauty, jak i administratora. Dla właściciela strony powinien zostać stworzony odpowiedni CMS, tak aby bez problemów mógł dokonywać wszelkich zmian na swojej stronie. Klient z kolei ma mieć gwarancję komfortowego poruszania się po stronie www, łatwego wyszukiwania informacji, które są dla niego istotne.

Wybór adresu strony

Kiedy specjaliści pracują nad projektowaniem strony internetowej, należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego adresu dla niej. Zdarza się dość często, że zlecający tworzenie stron www upierają się przy określonych adresach internetowych. Własne pomysły, wizje odnośnie domeny należy jednak schować do kieszeni i w porozumieniu z projektującymi witrynę, wybrać optymalne rozwiązanie.

Czy domena ma być nazwą firmy, a może jednak słowami, które będą jednoznacznie kojarzyły się z oferowanymi produktami czy usługami? Wybór złej domeny może mieć negatywny wpływ na późniejsze działania marketingowe. Mowa tutaj o prawidłowym i skutecznym pozycjonowaniu. Dlatego już na etapie prac projektowych, kiedy postępuje tworzenie stron www, warto wraz ze specjalistami dokładnie zastanowić się nad najlepszym adresem witryny internetowej.

To najprostszy schemat działań związanych z projektowaniem, tworzeniem stron internetowych. Decydując się na zbudowanie witryny dla swojej firmy, warto pamiętać o wszystkich elementach, które mają wtedy miejsce. Zagwarantować to może przyjemną pracę i stworzenie doskonałej strony firmowej.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here