Kiedy chcemy założyć stronę internetową, niezależnie od tego czy jest to strona prywatna czy firmowa, zawsze zastanawiamy się nad tym jaki będzie to koszt. Na to pytanie nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Można powiedzieć, że strona internetowa może kosztować od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Cena ta bowiem uzależniona jest od tego co konkretnie jest do zrobienia.

Najtańsza jest prosta, podstawowa strona określana mianem wizytówki. Składa się ona ze strony głównej i kilku podstawowych podstron. Nie zawiera ona zaawansowanych funkcjonalności. Jej celem jest przede wszystkim ogólne przedstawienie oferty firmy.

Większy koszt poniesiemy przy tworzeniu dużo bardziej zaawansowanej strony www.

Najczęściej takie strony stawia się na systemie CMS, czyli Systemie Zarządzania Treścią. I tu także cena zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, czy przy tworzeniu strony korzystamy z gotowego CMS, czy jednak pragniemy mieć własny, dedykowany System Zarządzania Treścią. Oczywiście ta druga opcja jest dużo droższa. CMS pozwala także na implementację różnego rodzaju funkcjonalności. Od tego ile ich będzie i jakie będą to funkcje także zależeć będzie cena końcowa.

Zupełnie innym produktem jest sklep internetowy. Jak można się domyśleć, jego stworzenie nie będzie mało kosztowało. W tym przypadku, tak jak w przypadku CMS cena będzie zależała także od tego czy korzystać będziemy z gotowego oprogramowania czy konieczne będzie stworzenie dedykowanego. Sklep internetowy to także takie funkcjonalności jak płatności internetowe czy automatyczne aktualizowanie stanów magazynowych. Tego typu specjalne funkcje także będą miał wypływ na końcowy koszt stworzenia sklepu internetowego.

Na koniec można jeszcze wspomnieć o stworzeniu portalu internetowego. Może być to też serwis ogłoszeniowy lub aukcyjny. To już praca programistów na wiele miesięcy, dlatego też tego typu serwisy należą do najdroższych.

Jak zatem widać, wycena strony internetowej nie jest wcale taka prosta. Na jej wysokość wpływa wiele czynników. Oprócz tego co chcemy stworzyć, wpływ na wycenę strony www ma także doświadczenie programistów, czas tworzenia takiej strony, a także projekt szaty graficznej. Niezależnie od tego, w obecnych czasach Internet daje ogromne możliwości. W tym takie, aby stworzyć dobrą stronę internetową na każdą kieszeń. Warto zatem udać się do agencji interaktywnej i porozmawiać szczegółowo o możliwościach i cenach stron www.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here