Przedpokój w mieszkaniu w bloku

Hol, przedpokój i korytarz, to miejsca, w których jest wysoka częstotliwość ruchu wszystkich mieszkańców. Najczęściej jest to centralne miejsce, przez które trzeba przejść wchodząc i wychodząc z mieszkania. W przedpokoju dokonujemy ostatnich poprawek swojego wyglądu, sprawdzamy czy wzięliśmy wszystko co nam potrzebne, zakładamy lub ściągamy obuwie i wierzchnie ubrania.

Jak urządzić przedpokój

W przedpokoju witamy i żegnamy gości i chociaż spędzamy tutaj w porównaniu z całym mieszkaniem niewielką ilość czasu, to warto zadbać o estetykę tego pomieszczenia. W zależności od tego jak duża jest to przestrzeń, to można pomyśleć o wstawieniu pojemnej szafy, szafki na buty oraz miejscu na ubrania wierzchnie przychodzących do nas gości. W korytarzu, w którym dokonujemy poprawek wyglądu zewnętrznego powinno znajdować się lustro. Jeśli przedpokój jest duży, to można pokusić się o wolnostojące lustro, jeśli jest mniejszy, to lustro można powiesić na ścianie albo na drzwiach szafy. W przestronnym holu idealne okaże się siedzisko, które ułatwi zakładanie lub ściąganie butów. A jaki rodzaj podłogi najlepiej wybrać do przedpokoju?

Podłoga do przedpokoju

Ze względu na sporą eksploatację podłoga w przedpokoju musi być trwała, odporna na zniszczenia mechaniczne, odporna na ścieranie, odporna na wilgoć oraz mieć właściwości antypoślizgowe. W przedpokoju narażonym na częste zabrudzenia, najlepszy jest taki gatunek podłogi, który łatwo utrzymać w czystości, a jednocześnie nie będzie odstawał pod względem wizualnym od wystroju reszty mieszkania. Jakie są popularne do przedpokoju podłogi Wrocław?

Osoby ceniące elegancję i komfort użytkowania wybierają drewniana podłogę do przedpokoju. Okazuje się jednak, że jest to tak bardzo eksploatowane pomieszczenie, że konieczne jest dobre przemyślenie rodzaju drewna, na które się zdecydujemy. Drewnem, które nadaje się na materiał na podłogę jest z pewnością dąb, jesion, orzech lub grab. Są to twarde gatunki drewna, które są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, piasek, błoto lub inne zanieczyszczenia. W często używanych korytarzach bardzo praktyczne będzie dodatkowe wzmocnienie i zabezpieczenie. Można do tego użyć przeznaczone do konserwacji lakiery do drewna. Właściwa pielęgnacja drewnianej podłogi sprawi, że bez przeszkód możemy zdecydować się na taki typ podłogi. Tańszym rozwiązaniem będą z pewnością płytki ceramiczne, które są chyba najbardziej odporne na wodę i wilgoć. Korzystając z szerokiej możliwości wyboru można wybrać płytki z motywem drewna lub kamienia. Przed zakupem płytek ceramicznych dobrze jest sprawdzić czy posiadają one właściwości antypoślizgowe. Oprócz drewnianej podłogi lub płytek ceramicznych, niektórzy wybierają panele podłogowe. Konieczne jest jednak wybór takich paneli, żeby miały one wysoką odporność na ścieranie. Piasek i inne drobne zanieczyszczenia przynoszone z podwórka mogą w niezauważalny, szybki sposób zniszczyć panele.

Przedpokój powinien łączyć w sobie funkcjonalność i elegancję. Jest wizytówką naszego mieszkania, więc dobrze jest zadbać o jego ładną aranżację łącznie z estetyczną podłogą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here