Nie jest łatwo reklamować się za darmo. Czasami udaje się to przez przypadek. Jakaś gwiazda w telewizji albo gwiazda ze sportu coś powie o tym, co kupuje i już wszyscy się rzucają na nasz towar. Jakiś czas temu głośno było o piłkarzach śpiewających disco polo w szatni. Wokalista, który śpiewał tę piosenkę miał darmową reklamę i to na cały świat. W większości przypadków tak dobrze nie ma i trzeba się nieco bardziej wysilić żeby udało się cokolwiek zyskać.

Najlepiej darmową reklamę dodaje się przez Internet. Mamy wiele portali z ogłoszeniami gdzie za darmo można dodać ofertę. Można przy okazji pokazać klientom, że istniejemy i że mamy takie usługi albo takie towary. Jeśli ogłoszenie się zakończy to je ponawiamy. Dobrym sposobem jest wybieranie regionalnych portali. Wtedy ogłaszamy się tutaj gdzie działamy i mamy o wiele większe szanse na zdobycie kolejnych klientów.
Dzisiaj, jeśli ktoś szuka usług i towarów to robi to właśnie poprzez Internet. Szybciej się nie da, a przecież w zwykłej papierowej gazecie mało, kto się ogłasza. Dzisiaj korzystamy z Internetu, bo widzimy nie tylko towary i usługi danej firmy, ale możemy bardzo szybko sprawdzić opinie na jej temat. Wtedy wiemy, z kim mamy do czynienia i czy to jest wiarygodna i pewna firma.

Co jeszcze można robić?

Na pewno warto jest się rejestrować na forum, które jest związane z tym, co oferujemy. Możemy doradzać innym i jednocześnie się reklamować. Na to trzeba poświecić trochę czasu, ale na pewno będzie nam się to opłacało. Można też postawić na dodawanie opinii przeróżnych tekstach. Można przy okazji dodawać swoją stronę internetową gdzie mamy pełną ofertę. Nie wszędzie jest to dopuszczalne, ale na pewno można to będzie w regulaminie sprawdzić.

Na pewno, jeśli chcemy się za darmo ogłaszać to trzeba będzie włożyć w to trochę pracy. Jeśli to przyniesie efekty to na pewno warto tak dalej robić, ale jeśli widzimy, że nic to nie daje to trzeba będzie albo zmienić miejsca gdzie się reklamujemy albo skorzystać z pomocy kogoś, kto się na tym zna o wiele lepiej od nas.
Na pewno znajdziemy dla naszej firmy takie rozwiązanie, które daje najlepsze efekty. Zyskamy na tym bardzo dużo, bo nasza firma będzie o wiele bardziej rozpoznawalna. Tym samym ilość klientów będzie nam systematycznie rosła. Skuteczna reklama, która dociera do klientów to coś o czy marzy wielu. Czy nam się uda to stworzyć i to całkowicie za darmo? Musimy sprawdzić i wtedy się sami przekonamy. Plusem jest to, że nic nas to nie kosztuje poza poświęconym na to czasem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here