jak promować produkty w sklepie przy pomocy blogerów i influencerów

Promowanie produktów w Internecie jest bardzo, ale to bardzo ważne. Reklama w telewizji nie jest tania i mała firma nie może sobie na to pozwolić. Znowu radio nie jest dzisiaj tak skuteczne i można nie dotrzeć do takiej grupy osób, jaka jest nam potrzebna. Jeśli oferujemy dany produkt to byłoby dotrzeć do ścisłej grupy, która na sto procent będzie tym zadowolona. To, dlatego w Internecie potrzebne nam są osoby, które mają głos, z którym inni się liczą. Wtedy opinia takich osób się bardzo liczy i właśnie my tego potrzebujemy. Im bardziej popularny będzie to blog i osoba tym większe są nasze szanse na zaistnienie. Warto, zatem wydać więcej, ale zyskać jeszcze więcej. Tak postępują nie tylko mniejsze firmy, które próbują się w ten sposób wypromować, ale również postępują duże koncerny. Każdy chce jak najwięcej na tym zarobić.

Influencer marketing

Internet rozwinął się bardzo mocno, dlatego jest narzędziem, które można wykorzystać do promowania własnych produktów. Wystarczy odwiedzić różne blogi tematyczne żeby się o tym przekonać. Jeśli pójdziemy na współpracę z taką osobą, która się tym zajmuje to wiele na tym zyskamy. Z tym, że to nie może być nasz znajomy, który ma kamerkę, a ktoś, kto jest obeznany w temacie i jest w stanie nam pomóc. Im więcej osób obserwuje taki blog tym więcej my na tym zyskamy. Można nakręcić firm, ale można też dokładnie opisać produkt. Wygląda to tak, że daje się produkt do testów dla takiej osoby. Ta osoba sprawdza wszystko i opisuje. Na pewno ma wskazać same zalety, bo za to ma płacone. Jeśli chodzi o płacenie to wszystko będzie zależne od tego, jaką mamy umowę.

jak promować produkty w sklepie

Możemy zapłacić, ale można też to, co dana osoba testuje jej podarować. Im bardziej znana osoba tym wyższe będą koszty. Najlepiej to widać wśród osób, które promują modę i tam żeby się dostać trzeba zapłacić krocie. Firmy, które chcą się w ten sposób wypromować nie liczą kosztów tylko zyski, dlatego tylko i wyłącznie to ma dla nich znaczenie. Dzisiaj ludzie wszystkiego szukają w internecie i wierzą, że to, co słyszą i czytają jest prawdziwe.

Dotyczy to głównie młodych osób, dlatego jeśli widzą, że ich ulubiony bloger testuje telefon i mówi, że jest super to oni zrobią wszystko żeby go mieć. Tak działa siła marketingu internetowego. Promować można praktycznie wszystko. Nawet koncerny produkujące samochody zgłaszają się do takich znanych blogerów żeby sprawdzili wszystko i dobrze zareklamowali. Nie każdy bloger chce to robić, bo jeśli produkt jest słabej, jakości to nie chce sobie psuć reputacji.

Promocja produktu

Można również u takiej osoby zamówić recenzje na temat produktu. Taka nawet krótka recenzja to bardzo dobra reklama i już chętnych do zakupu danego produktu będzie wielu. Można również zamówić artykuł sponsorowany, o czym tylko chcemy. Musimy tylko pamiętać, że byłoby dobrze dopasować to, co promujemy do danej osoby. Jeśli ktoś lubi chodzić po górach to możemy opisywać obuwie, ale jeśli ktoś gra całymi dniami to nie ma sensu żeby reklamować zdrowy tryb życia. To wszystko musi być wiarygodne, bo ludzie aż tak naiwni nie są i we wszystko na pewno nie uwierzą.

jak promować produkty w sklepie przy pomocy blogerów

Nie ma też tak, że to, co opisuje się na blogu działa na sto procent ludzi. Niech zadziała tylko na kilka procent to już będzie dla nas sukces. Warto się też dobrze przygotować z ofertą dla potencjalnych klientów. Co ludzie dzisiaj lubią? Promocje! To, dlatego trzeba będzie przygotować rabaty i promocje i wtedy szanse na to, że wszystko ruszy jak trzeba są większe. Trzeba wykorzystywać każdą okazję do tego żeby można było zwiększyć swoje zarobki. Bez promowania w internecie się to nie uda, dlatego wybieramy najlepsze osoby, które będą w stanie nam pomóc.

Współpraca z blogerem

Trzeba wcześniej uzgodnić wszystkie warunki współpracy. Musimy sprawdzić, jaki wpływ na innych ma taka osoba. Czy tylko pisze, a inni czytają i nie przekazują tego dalej czy jednak przekazują? Jeśli te osoby są zainteresowane i będą polecały naszym znajomy swoje produkty to na pewno będziemy wiele mogli na tym zyskać. Wcześniej trzeba ustalić stawkę albo ogólnie warunki wypłaty. Wtedy nie będzie dla jednej i drugiej strony żadnych niespodzianek i każda ze stron wie, czego może się spodziewać. Blogerów mamy tak dużo, że na pewno znajdziemy kogoś, kto jest dla nas odpowiedni. Wybierajmy rozsądnie, a wtedy nasza firma i nasz produkt na tym zyskają. To nasz cel i jego realizacja jest bardzo możliwa do wykonania. Znajdziemy specjalne strony, dzięki którym będzie można znaleźć blogerów, którzy odpłatnie są w stanie nam już teraz pomóc.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here