Ochrona internetu z programami Kaspersky

Kaspersky ma trzy świetne programy ochrony komputera, każdy o tym samym wysokim poziomie ochrony, ale z inną liczbą narzędzi bezpieczeństwa. Ochrona antywirusowa premium: Kaspersky Total Security, zaawansowane zabezpieczenia: Kaspersky Internet Security, podstawowy program antywirusowy: Kaspersky Anti-Virus.

Wspólne funkcje programów Kaspersky

Każdy z wymienionych programów zatrzymuje złośliwe pliki, zanim będą miały szansę na ich pełne pobranie. Trojany, rootkity, oprogramowanie ransomware i wirusy są zwykle czyszczone bez zagrożenia, zanim trafią one do folderu kwarantanny, ponieważ Kaspersky ma dużą bazę znanych zagrożeń i na bieżąco ją odświeża, pobierając bezpłatne aktualizacje.

Ogółem w testach firmy Kaspersky (https://www.kaspersky.pl/) wynika, że 98 procent zagrożeń zostaje zatrzymanych przez ochronę antywirusową, są to np. strony ze schematami phishingowymi zaprojektowanych tak, aby wyglądały, jak strony logowania np.: banków, PayPal i Facebook. Do niektórych stron internetowych, Kaspersky pozwoli uzyskać dostęp bez oznaczania lub ostrzegania przed złośliwą zawartością, ale złośliwe pliki do pobrania na tych stronach zostają zatrzymane przez ochronę antywirusową.

Narzędzia do bezpiecznego przeglądania, zawarte we wszystkich trzech programach Kaspersky, zaznaczają wyniki wyszukiwania i łączą w artykułach udostępnianych na stronach mediów społecznościowych zieloną ikoną wskazującą, że można bezpiecznie przejść do linku. Niektóre linki zostają oznaczone na czerwono jako niebezpieczne, a niektóre z szarym znacznikiem, aby pokazać, że antywirus nie jest pewien, czy link jest bezpieczny, czy nie. Kolejnym doskonałym narzędziem przeglądarki jest wirtualna klawiatura. Po otwarciu można wpisywać adresy internetowe lub logować się na konta online, podczas gdy ochrona antywirusowa chroni dane przed keyloggerami, trackerami internetowymi i innymi szpiegami online. Jest to również doskonałe narzędzie do korzystania z bankowości i zakupów, aby lepiej chronić swoją tożsamość.

Każdy z wymienionych programów można kupić na 2,3 lub 5 urządzeń. Oznacza to, że można zabezpieczyć wiele komputerów lub urządzeń mobilnych za pomocą jednej subskrypcji. Można kontrolować i zarządzać ustawieniami dla każdego urządzenia z pulpitu nawigacyjnego pojedynczego użytkownika za pośrednictwem portalu internetowego.

Dodatkowe funkcje Internet Security

Internet Security ma kilka dodatkowych funkcji ochrony niż podstawowy Anti-Virus. Posiada bezpieczne narzędzia do bankowości i prywatności, które pomagają chronić tożsamość podczas logowania do banku i zakupów online. Ma także kilka funkcji kontroli rodzicielskiej, które pozwalają decydować, kiedy i jak długo dzieci będą miały dostęp do Internetu.

Dlaczego Total Security jest najlepszym wyborem

Kaspersky Anti-Virus ogranicza się do zatrzymywania złośliwych pobrań i oznaczania niebezpiecznych linków w wynikach wyszukiwania. To dobre rozwiązanie dla podstawowej ochrony i zatrzyma kilka rodzajów plików, w tym ransomware, wirusy, trojany i rootkity. W celu ochrony przed innymi szpiegami, trackerami i hakerami musisz zakupić program o większej liczbie warstw z kilkoma dodatkowymi narzędziami.

Po zabezpieczeniu przeglądarki przed złośliwym oprogramowaniem, następnym ważnym narzędziem jest osobista zapora ogniowa. Podczas gdy Kaspersky Anti-Virus nie ma zapory ogniowej, zarówno Internet Security, jak i Total Security ma tę funkcję. Zapora ogniowa monitoruje połączenie internetowe pod kątem hakerów, oprogramowania ransomware, lub innych szpiegów próbujących się w ten sposób zakraść, lub usunąć poufne dane. Antywirus blokuje także piggybacking, praktykę, w której inni użytkownicy próbują korzystać z sieci Wi-Fi zamiast płacić za własne połączenie internetowe.

Kaspersky Total Security to kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa internetowego. Ma zaporę ogniową do monitorowania połączenia internetowego, taką jak Internet Security, ale w przeciwieństwie do dwóch pozostałych programów, ma menedżera haseł, który pomaga tworzyć i zapamiętywać skomplikowane hasła do kont internetowych oraz bezpiecznie chronić je przed keyloggerami i trackerami. Total Security ma również skaner systemowy, który wyszukuje słabe punkty w systemie, zwykle nieaktualne sterowniki i programy, i daje sugestie, jak je zamknąć. Zapory ogniowe i skanery narażenia na atak są świetnymi narzędziami do zatrzymywania hakerów i oprogramowania ransomware, które mogą się wkraść na inne sposoby niż pobieranie plików.

Jedną z najlepszych funkcji Kaspersky Total Security jest kontrola rodzicielska. Oprócz kontroli czasu (zawartej w Internet Security)  Total Security ma kilka kategorii filtrów, takich jak przemoc, narkotyki i pornografia. Po włączeniu Kaspersky automatycznie blokuje strony internetowe zawierające te treści. Zawiera również listę słów kluczowych i wyrażeń, które mogą uniemożliwić dziecku zarówno widzenie, jak i pisanie na klawiaturze. Należą do nich „nie mów”, „jaki jest twój adres” i „sam w domu”. Można dodać własne słowa i frazy do listy. Jest to doskonały sposób na ograniczenie cyberprzemocy i prześladowców wchodzących w interakcje z dzieckiem.

Wskaźniki wykrywalności programów Kaspersky są jednymi z najwyższych ze wszystkich programów zabezpieczających. Natomiast, jak sama nazwa wskazuje, Kaspersky Total Security obejmuje wszystkie funkcje antywirusowe i jest najlepszy do zabezpieczania komputerów domowych, ponieważ ma ważne narzędzia ochrony, których szukamy w dobrym programie antywirusowym, w tym zaporę ogniową, menedżer haseł i skaner podatności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here